/  / Ford Fiesta numerem 1 w Europie

Ford Fiesta numerem 1 w Europie

Ford|
Ford Fiesta
© Ford
Ford FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord Fiesta

W zeszłym roku Ford Fiesta ponownie wywalczył pozycję najlepiej sprzedającego się modelu w Europie. W 2013 roku firma Ford dostarczyła europejskim klientom ponad 290 000 egzemplarzy tego modelu, dzięki czemu Ford Fiesta już drugi rok z rzędu był najchętniej kupowanym autem segmentu B w Europie.

Forda Fiesta wybierają zarówno klienci oczekujący porywających wrażeń z jazdy, jak i osoby, dla których liczy się przede wszystkim niskie zużycie paliwa będące zasługą nagrodzonego silnika benzynowego EcoBoost o pojemności 1 litra, powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. Mając do wyboru pełną gamę tego modelu - poczynając od dynamicznego i praktycznego Forda Fiesta ST, a kończąc na nadzwyczaj wydajnym Fordzie Fiesta ECOnetic - oraz ponad 11 400 możliwych do skonfigurowania wariantów, każda osoba szukająca niewielkiego samochodu miejskiego będzie usatysfakcjonowana z wyboru Forda Fiesta.


Pięć ciekawych faktów dotyczących Forda Fiesta :

- Dostępnych jest ponad 11 400 możliwych do skonfigurowania wariantów Forda Fiesta,

- Najpopularniejsze kolory wybierane przez klientów to Frozen White, Panther Black i Moondust Silver.

- W każdym egzemplarzu Forda Fiesta znajduje się okablowanie elektryczne o długości około 1 kilometra.

- Ford Fiesta jest sprzedawany w 62 państwach na całym świecie.

- Ze względu na duże zapotrzebowanie, niemiecka fabryka Forda w Kolonii uruchomi w przyszłym miesiącu dodatkowe zmiany i zwiększy produkcję Forda Fiesta o 110 egzemplarzy dziennie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane