/  / Ford Fiesta liderem segmentu w Europie

Ford Fiesta liderem segmentu w Europie

Ford|
Nowy Ford Fiesta
© Ford
Nowy Ford Fiesta

Zgodnie z najnowszymi analizami JATO Dynamics, Ford Fiesta po raz kolejny zasłużył na miano lidera w swojej klasie na rynku europejskim. Samochód najlepiej sprzedawał się we wrześniu, w trzecim kwartale oraz w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dane opublikowane przez JATO Dynamics potwierdzają, iż Ford Fiesta sprzedał się we wrześniu w liczbie 31 468 egzemplarzy, w trzecim kwartale trafił w ręce 66 603 klientów, natomiast w pierwszych dziewięciu miesiącach roku kupującym wydano 238 345 takich aut; to o ponad 27 000 więcej niż w przypadku najbliższego rywala z omawianego segmentu rynku.

Przy uwzględnieniu wszystkich samochodów Ford Fiesta był drugim najchętniej kupowanym modelem w Europie i najchętniej kupowanym modelem Forda we wrześniu, w trzecim kwartale oraz na przestrzeni pierwszych dziewięciu miesięcy roku.

Najchętniej kupowane auta w Europie

"Dane mówią same za siebie. Ford Fiesta to fantastyczny samochód, który nadal cieszy się popularnością wśród klientów z Europy - powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. "Co więcej, nowy Ford Fiesta, który właśnie wjeżdża do europejskich salonów sprzedaży, oferuje bardziej zaawansowane technologie, łącznie z silnikiem benzynowym EcoBoost o pojemności 1 litra, nagrodzonym tytułem Engine of the Year".

Najnowsze dane zarówno JATO Dynamics, jak i ACEA potwierdziły, iż Ford był drugą najpopularniejszą marką produkującą samochody osobowe we wrześniu i w pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku, jak i w trzecim kwartale (JATO).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane