/  / Ford EcoBoost w klubie milionerów

Ford EcoBoost w klubie milionerów

null
© Ford
null

Licząc od roku 2009 taśmy montażowe opuścił już łącznie 5-milionowy silnik benzynowy z rodziny EcoBoost. Na rynku europejskim prym wiedzie jednostka EcoBoost o pojemności 1,0 litra.

Jubileuszowy, pięciomilionowy pojazd to Ford Focus z litrowym silnikiem EcoBoost, wyprodukowany w fabryce Michigan Assembly Plant (USA).

Jak wynika z danych dotyczących rynku europejskiego, statystycznie co czwartego Forda sprzedanego w roku ubiegłym wybrano w konfiguracji z silnikiem wyposażonym właśnie w technologię EcoBoost.

"Silnik EcoBoost gwarantuje świetne osiągi przy wyjątkowo niskim zużyciu paliwa. Takie rozwiązanie okazuje się niezwykle popularne nie tylko w Europie ale i w ujęciu globalnym - przekonuje Joe Bakaj, wiceprezes ds. rozwoju produktu, Ford of Europe. "Silniki z rodziny EcoBoost okazały się prawdziwą rewolucją na rynku, przyciągając do nas rzeszę nowych klientów i to na niespotykaną do tej pory skalę".

Focus 1.0 EcoBoost w teście 100 000 km

Co ciekawe, technologię EcoBoost wykorzystuje m.in. nowy Mustang. W Europie połowa egzemplarzy konfigurowanych online podczas pierwszego miesiąca sprzedaży Mustanga zamawiana była właśnie z nowym 314-konnym silnikiem 2.3 EcoBoost.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane