/  / Ford, co dużo widzi

Ford, co dużo widzi

null
© Ford
null

Opracowana przez Forda przednia kamera ma kąt widzenia wynoszący 180 stopni. Dzięki temu kierowca "widzi" znacznie więcej i może bezpiecznie wyjechać np. z wąskiego miejsca parkingowego.

Przednia kamera – oferowana opcjonalnie w modelach Ford S-Max oraz Galaxy – ma pole widzenia 180 stopni. Układ zainstalowany w osłonie chłodnicy ułatwia manewrowanie na skrzyżowaniach lub parkingach o ograniczonej widoczności, pozwalając prowadzącemu zobaczyć inne pojazdy, pieszych oraz rowerzystów.

"Wszyscy znamy takie sytuacje, które rozgrywają się nie tylko na skrzyżowaniach. Czasem problemem może okazać się zwisająca gałąź drzewa lub krzak rosnący przy drodze. Dla niektórych kierowców problemem jest nawet wyjazd spod własnego domu - mówi Ronny Hause, inżynier Ford of Europe, którego zespół we współpracy z kolegami ze Stanów Zjednoczonych pracował nad nowym projektem. "Podejrzewam, że w przypadku przedniej kamery będzie podobnie jak w przypadku kamery cofania – wkrótce wszyscy się będą zastanawiać, jak mogli dotychczas żyć bez tego rozwiązania".


Fordowski system aktywuje się za pomocą jednego przycisku. Zainstalowana w osłonie chłodnicy kamera 1 Mpix wyświetla obraz na 8-calowym ekranie dotykowym, który znajduje się w konsoli środkowej. Kierowca może więc śledzić ruch innych użytkowników drogi znajdujących się po obu stronach samochodu i w odpowiednim momencie włączyć się do ruchu.

Zabrudzeniu kamery, która ma jedynie 33 mm szerokości, zapobiega spryskiwacz ciśnieniowy, który działa wraz ze spryskiwaczami przednich reflektorów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane