/  / Focus to najbezpieczniejsze w swojej klasie auto rodzinne

Focus to najbezpieczniejsze w swojej klasie auto rodzinne

Ford|
null
© Ford
null

Euro NCAP ogłosiło Forda Focus najbezpieczniejszym w swojej klasie samochodem rodzinnym. Kryterium wyróżnienia były wyniki testów zderzeniowych pojazdu oraz zastosowane w Focusie zaawansowane technologie z zakresu bezpieczeństwa.

Ford Focus zdobył jedną z zaledwie pięciu nagród dla najlepszych w swojej klasie pojazdów w oparciu o maksymalną ocenę pięciu gwiazdek przyznanych przez Euro NCAP oraz cztery nagrody Euro NCAP Advanced. Jest to osiągnięcie bezprecedensowe w kategorii samochodów popularnych.

Organizacja Euro NCAP wspomniała również o nowym Fordzie Ranger, najbezpieczniejszym testowanym przez nią samochodzie typu pickup, który jako jedyny pojazd tego rodzaju otrzymał pięć gwiazdek. Ford Ranger zdobył wysokie noty we wszystkich ocenianych kategoriach, w szczególności zaś za bezpieczeństwo pieszych.

"To wyróżnienie ma dla nas szczególne znaczenie. Konstrukcja najbezpieczniejszych pojazdów stanowi podstawową wartość wyznawaną w firmie Ford - powiedział Stephen Odell, prezes i dyrektor generalny Ford of Europe. "Ford Focus to przykład tego, jak nasza filozofia projektowania samochodów pomaga kierowcom zapobiegać wypadkom i chroni ich, kiedy zderzenie jest nieuniknione."

Oto najbezpieczniejsze modele 2011 według Euro NCAP

Fordowi Focus przyznano pięć gwiazdek na podstawie następujących ocen: bezpieczeństwa dorosłych pasażerów w wysokości 92%, bezpieczeństwa dzieci w wysokości 82%, bezpieczeństwa pieszych w wysokości 72% oraz systemu wspomagania bezpieczeństwa w wysokości 71%.

Ford Focus otrzymał nagrody Euro NCAP Advanced za następujące rozwiązania:
- Driver Alert, technologię zaprojektowaną w celu wykrywania zmęczenia kierowcy,
- Forward Alert, wykorzystującą technologię radarową w celu analizy sytuacji na drodze przed samochodem i ostrzegającą kierowcę w przypadku ryzyka kolizji,
- Active City Stop, pozwalającą zapobiegać lub łagodzić skutki wypadków przy niskich prędkościach oraz
- Lane Keeping Aid, system ostrzegający kierowców i wspomagający ich w przypadku nieumyślnego zjechania z pasa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane