/  / Focus Red/Black Edition dostępny w Polsce

CENY | Focus Red/Black Edition dostępny w Polsce

null
© Ford
null

Marka spod znaku błękitnego owalu wprowadziła do sprzedaży w Polsce wersje Ford Focus Red i Black Edition. Ceny zaczynają się nieco powyżej 82 000 PLN.

Focus Red Edition otrzymał czerwony kolor nadwozia Race Red i kontrastujące malowanie dachu Panther Black, a także czarne obudowy lusterek i czarną ramkę wlotu powietrza. Wersja Focus Black Edition odwraca tę kombinację. A to dzięki czarnej tonacji nadwozia w połączeniu z kolorem czerwonym, którym pokryto dach, osłony lusterek oraz ramkę wlotu powietrza.

Oba modele wyposażono w 18-calowe obręcze kół w kolorze Panther Black, czarną kratkę wlotu powietrza w miejsce chromowanej i tylny dyfuzor w kolorze Race Red umieszczony pod zderzakiem. We wnętrzu charakter samochodu podkreślono szwami w kolorze Race Red na sportowych fotelach kierowcy i pasażera, na skórzanym kole kierownicy oraz na dywanikach i mieszku dźwigni zmiany biegów.

Focusy Red Edition i Black Edition to również sportowe zawieszenie ze sztywniejszymi o około 10% sprężynami przednimi i tylnymi, dostrojone odpowiednio amortyzatory poprawiające precyzję jazdy oraz przedni stabilizator przechyłów zoptymalizowany pod kątem maksymalnego wykorzystania przyczepności przednich kół i łatwości wchodzenia w zakręty.

Ceny na rynku polskim
Samochody w wersji Focus Red Edition oraz Focus Black Edition można już zamawiać w salonach dealerskich. Ceny w przypadku "benzyny" zaczynają się od 82 190 złotych, a dla diesla – od 89 140 złotych.

Do wyboru jest odmiana pięciodrzwiowa lub kombi (wymaga dopłaty 3 000 PLN).

Jednostki benzynowe, z jakimi dostępne są nowe wersje Focusa, to EcoBoost 1.0 125 KM oraz EcoBoost 1.5, który rozwija moc 150 lub 182 koni. Oferowane silniki wysokoprężne to natomiast TDCi o pojemności 1,5 litra i mocy 120 KM lub 2.0 150 KM.

Wszystkie wersje silnikowe wyposażono w 6-biegowe przekładnie manualne.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane