/  / Fleet Awards: Najlepsze auto z napędem alternatywnym to...

Fleet Awards: Najlepsze auto z napędem alternatywnym to...

null
© Infiniti
null

Infiniti Q50 Hybrid triumfuje w plebiscycie Fleet Awards jako najlepszy samochód z napędem alternatywnym. Jurorzy docenili między innymi udane pogodzenie w "japończyku" dynamicznych osiągów z ekonomicznym spalaniem.

"To nie jest tylko kolejna nagroda dla modelu Q50, ale nagroda szczególna z uwagi na skład jury. Menadżerowie flot − praktycy rynku − potwierdzili, że znają się na swojej robocie i szybko potrafią właściwie ocenić produkt - mówi Grzegorz Szczypior, dyrektor generalny Infiniti Polska.

Q50 Hybrid, także w testowanej wersji z napędem na cztery koła, gwarantuje sportową charakterystykę jazdy w każdych warunkach drogowych. Osiągi nie są jednak uzyskiwane kosztem zużycia paliwa. "Dlatego życzę wszystkim użytkownikom firmowych aut, żeby menadżerowie ich flot w swoich wyborach kierowali się tymi samymi czynnikami, co jurorzy plebiscytu Fleet Awards - dodaje Grzegorz Szczypior.

Hybrydowy Q50 rozpędza się do "setki" w około 5,1 sekundy. Jednostkę napędową Infiniti tworzą 3,5-litrowy, 24-zaworowy, wykonany ze stopu aluminium silnik V6 z systemem DOHC oraz laminowany pakiet baterii litowo-jonowych z innowacyjnym układem: jeden silnik elektryczny, dwa sprzęgła.

Moc znamionowa silnika V6 wynosi 302 KM, a moment obrotowy 350 Nm. Z kolei parametry jednostki elektrycznej to odpowiednio 67 KM i 270 Nm. Moc netto systemu hybrydowego wynosząca 360 KM przenoszona jest na obie osie, co w tym segmencie jest rozwiązaniem wyjątkowym.

LISTA NAGRODZONYCH
Fleet Awards Polska 2015 – Zobacz kto wygrał

Co szczególnie ważne dla menadżerów flot, na cały układ napędowy − obejmujący więc także podwójne sprzęgło − producent udziela 5-letniej gwarancji.

Organizatorem plebiscytu Fleet Awards od ponad dekady jest największy i najdłużej ukazujący się drukiem w Polsce miesięcznik branżowy – magazyn Flota.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane