/  / Flagowy SUV Forda nowością 2016

Flagowy SUV Forda nowością 2016

null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Marka spod znaku błękitnego owalu dostrzega wszechogarniającą modę na samochody typu SUV. Dlatego wprowadzi do sprzedaży model Ford Edge. Od lipca 2016 auto będzie dostępne również w Polsce.

Ford Edge to duży SUV, który będzie oferowany w Europie z 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym TDCi o mocy 180 KM i z sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Kolejna propozycja to natomiast diesel 2.0 bi-turbo TDCi o mocy 210 KM, skonfigurowany z sześciobiegową przekładnią automatyczną PowerShift.

Obie jednostki napędowe współpracują z układem Auto-Start-Stop. Według danych fabrycznych, zapewniają średnie zużycie paliwa wynoszące średnio od około 5,8 l/100 km.

Komfort akustyczny
Ford Edge będzie wyposażony w adaptacyjny układ wspomagania kierownicy, przednią kamerę szerokokątną oraz układ Pre-Collision Assist z funkcją wykrywania pieszych Pedestrian Detection.

Pojawi się także system aktywnego redukowania hałasu w kabinie pasażerskiej – Active Noise Control. Układ pozwala na wykrywanie niepożądanych hałasów dochodzących z silnika i niwelowanie ich za pomocą fal dźwiękowych w przeciwfazie, które są generowane przez pokładowy system audio.

Premiera nad Wisłą
Jak planuje generalny importer, Ford Edge będzie dostępny na rynku polskim poczynając od lipca 2016. Firma spod znaku owalu chce jednak pójść za ciosem i zaproponować klientom coś ekstra. Dokładnie chodzi o pozycjonowaną jeszcze wyżej w gamie wersję Edge Vignale.

Ten luksusowy SUV oferowany będzie z dodatkowymi elementami wyposażenia i wykończenia, a dodatkowo klient liczyć może na specjalną obsługę w salonie i serwisie.

Na rynku polskim Ford Edge Vignale pojawić się ma najwcześniej w październiku 2016.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane