/  / Fiesta ucieka rywalom

Fiesta ucieka rywalom

null
© Ford
null

Ford Fiesta stopniowo powiększa przewagę w rywalizacji o tytuł najpopularniejszego modelu na rynku nowych osobówek w Wielkiej Brytanii. Za Fiestą nie może nadążyć ani Focus, ani Corsa, ani Golf.

Jak wynika z zestawienia zbiorczego za siedem pierwszych miesięcy bieżącego roku, najchętniej kupowanym modelem osobowym w Wielkiej Brytanii jest Ford Fiesta. Samochód z błękitnym owalem na masce przekroczył już poziom łącznie 79 000 sprzedanych egzemplarzy. Dzięki temu jego przewaga nad drugim w kolejności graczem, którym jest pochodzący z tej samej "stajni" Focus, urosła do ponad 28 200 egzemplarzy.

Trzecim w kolejności modelem na brytyjskim motorynku jest natomiast Vauxhall Corsa. Jego strata do Fiesty wynosi w tym momencie aż 31 200 egzemplarzy. Dodajmy jednak, że podczas najbliżej wystawy w Paryżu światło dzienne ujrzy Corsa po zmianach generacyjnych. Jeśli auto spodoba się klientom, wówczas sprzedaż Corsy będzie szybko rosła.

Przypomnijmy, że Ford Fiesta zapewnił sobie niedawno w Wielkiej Brytanii tytuł najchętniej kupowanego modelu osobowego w historii (PATRZ TUTAJ).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane