/  / Fiesta gasi 40 świeczek na torcie

Fiesta gasi 40 świeczek na torcie

null
© Ford
null

W maju 1976 roku z linii montażowej fabryki Saarlouis w Niemczech zjechały pierwsze egzemplarze miejskiego Forda. Dziś Fiesta należy pod względem popularności do liderów swojego segmentu.

Według danych JATO Dynamics, w pierwszym kwartale bieżącego roku Fiesta uzyskała na rynku europejskim wynik na poziomie nieco ponad 84 000 egzemplarzy. To nie tylko najlepsze osiągnięcie wśród wszystkich poszczególnych modeli segmentu B, ale i łącznie drugi wynik całego zestawienia (lepszymi notowaniami od reprezentanta ze stajni Forda może pochwalić się tylko Volkswagen Golf).

Przykładem możliwości, jakie drzemią w aucie spod znaku błękitnego owalu, jest limitowana wersja Fiesta ST200. Dysponuje ona silnikiem 1.6 EcoBoost o mocy aż 200 KM, a kierowca może liczyć też na 290 Nm momentu obrotowego. Po włączeniu funkcji Overboost nawet przez 20 sekund sportowa Fiesta otrzymuje "zastrzyk" w postaci dodatkowych 15 koni i 30 Nm.Według danych fabrycznych, sprint do setki wynosi za sterami Fiesty ST200 około 6,7 sekundy, a maksymalnie można się rozpędzić do 226 km/h.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane