/  / Fiat Tipo z nagrodą "Autobest 2016"

Fiat Tipo z nagrodą "Autobest 2016"

null
© Fiat
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy sedan włoskiej marki zapewnił sobie zwycięstwo w międzynarodowym konkursie o nagrodę "Autobest 2016". Na drugim miejscu podium za Fiatem Tipo wylądował Opel Astra.


W finałowej rundzie konkursu o nagrodę "Autobest 2016" pod uwagę brano następujące modele samochodów (kolejność na podstawie liczby uzyskanych punktów):
1. Fiat Tipo/Aegea (1492)
2. Opel Astra (1485)
3. Hyundai Tucson (1145)
4. Honda HR-V (1067)
5. Mazda CX-3 (1051)

Jury składające się z dziennikarzy reprezentujących 26 krajów europejskich dokonuje wyboru zwycięzcy plebiscytu Autobest na podstawie takich parametrów jak m.in. stosunek ceny do jakości, design, możliwości pokładowych systemów multimedialnych i łączność, jak również dostępność części zamiennych i oferta serwisowa. Modele ubiegające się o nagrodę muszą kosztować poniżej 20 000 euro.

Dobra cena
Reprezentant Fiata zyskał największe uznanie jury, które w uzasadnieniu wyboru takiego, a nie innego zwycięzcy wskazuje przede wszystkim na bardzo korzystną relację ceny zakupu Tipo do wartości użytkowej samochodu.

Na rynku polskim nowe Tipo już można zamawiać w salonach. Ceny za wersję bazową zaczynają się od 45 000 złotych (PATRZ TUTAJ).

Przed nowym Tipo w konkursie Autobest triumfowały takie modele marki Fiat jak Panda (edycja 2003) oraz Linea (2008).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane