/  / Fiat Tipo hatchback – Przymiarki cenowe

Fiat Tipo hatchback – Przymiarki cenowe

null
© Fiat
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Gama kompaktowego Fiata szybko się rozrasta. W ślad za sedanem na rynek wejdzie odmiana hatchback, a nieco później – kombi. Ile będą kosztować te samochody? W Polsce sedan startuje z ofertą już od 42 600 złotych.

Nowe propozycje w gamie modelowej Fiata Tipo zaprezentowano premierowo przy okazji marcowej wystawy motoryzacyjnej Genewa 2016. Hatchback mierzy na długość 4,37 m, natomiast odmiana kombi jest od niego dłuższa o 20 cm. Samochód włoskiej marki pod względem walorów praktycznych niczego nie musi się wstydzić. Jak podaje producent, odmiana Tipo hatchback ma pojemność bagażnika na poziomie 440 litrów. W przypadku kombi "kufer" pomieści zaś od 550 litrów.

Dla porównania, Tipo sedan oferuje użytkownikom bagażnik o pojemności od 520 litrów. Przestrzeń transportową da się lepiej wykorzystać po rozłożeniu oparć tylnej kanapy (dzielona w proporcji 60/40).

Ceny Tipo we Włoszech
Pełna gama Fiata Tipo jest już oferowana na rynku włoskim. Najtańsza jest odmiana sedan, która kosztuje na Półwyspie Apenińskim od 14 500 euro. Obok niej plasuje się wersja 5-drzwiowa hatchback (katalogowo od 15 900 euro) oraz kombi (od 17 300 euro).Włoscy klienci mogą zamawiać nowe Tipo w wersji wyposażenia Easy, Lounge lub Business. Standardowy pakiet obejmuje takie elementy jak m.in. felgi stalowe 16", lusterka boczne ze sterowaniem elektrycznym i podgrzewaniem, klimatyzacja manualna, sześć poduszek powietrznych, czujniki parkowania z tyłu, a także radio UConnect z portami USB/AUX i system Bluetooth.

W ramach specjalnej oferty premierowej 5-drzwiowy Fiat Tipo wraz z finansowaniem kosztuje już od 12 750 euro.

Z kolei w Polsce nowy Fiat Tipo dostępny jest aktualnie tylko jako sedan. Ceny bez opcji dodatkowych wahają się od 42 600 (bazowa wersja wyposażenia Tipo z silnikiem benzynowym 1.4 95 KM) do 70 000 złotych (poziom Lounge 1.6 MultiJet 120 KM).

ZOBACZ TEŻ:
Fiat Tipo 2016 – Oferta w Polsce
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane