/  / Fiat Punto 2012 wchodzi na rynek

Fiat Punto 2012 wchodzi na rynek

FIAT|
null
© FIAT
nullnullnullnullnullnullnull

Fiat Punto 2012 to jeden z kilku nowych modeli, które zadebiutują w polskiej ofercie marki Fiat w ciągu najbliższych kilku tygodni. W palecie silnikowej uwagę zwraca 85-konny motor 0.9 TwinAir. Koncern zapewnia, że zaoferuje klientom najbogatszą gamę produktową w segmencie.

Fiat Punto 2012 daje jasny dowód trafności stwierdzenia, iż jego poprzednie edycje od samego początku skazane były w całej Europie na sukces. Jest to ciągle 'bestseller' we Włoszech, a dotychczasowa produkcja modelu Punto od czasu rynkowej premiery w roku 1993 sięga już 8,5 mln egzemplarzy.

Dzięki restylingowi i nowym kolorom nadwozia oraz nowemu wystrojowi wnętrza Fiat Punto 2012 jeszcze bardziej wyraziście podkreśla swą charakterystyczną osobowość. Łączy się to z rynkowym debiutem w tym modelu 85-konnego, dwucylindrowego, turbodoładowanego silnika benzynowego TwinAir o pojemności 875 cm3.

Patrząc od zewnątrz, Punto 2012 wyróżnia się nowym pasem przednim ze zderzakiem lakierowanym w kolorze nadwozia i kierunkowskazami usytuowanymi liniowo po obu stronach wlotów powietrza chłodzącego. Na kolor nadwozia lakierowany jest także zderzak tylny z wydzieloną strefą tablicy rejestracyjnej ponad przestrzenią przeznaczoną dla pomocniczych świateł pojazdu. Kabina zwraca uwagę nowymi tkaninami siedzeń oraz oryginalnymi wstawkami na tablicy przyrządów, podkreślającymi elegancję wystroju.

Zobacz polskie moto nowości Fiata na rok 2012

Całości dopełniają 15-calowe, stylowe felgi z lekkiego stopu oraz trzy nowe lakiery metalizowane karoserii: turkusowy Oil, czerwony Ruby oraz szary Corse. Podobnie jak w samochodzie Fiat 500, emblemat TwinAir dla Punto 2012 nie tylko zwraca uwagę na nową dwucylindrową jednostkę napędową, lecz także oznacza związaną z tym wersję modelową o unikalnym charakterze, dostępną także w specjalnym kolorze nadwozia zielony Lime i ekskluzywnej, lśniącej czerni dachu (opcja dodatkowa).

85-konny silnik 0.9 TwinAir i nowy wymiar przyjemności prowadzenia
W nowym Punto 2012 debiutuje turbodoładowana jednostka benzynowa TwinAir o pojemności 875 cm3 i mocy 85 KM, laureat tytułu światowego silnika roku 2011. Silnik ten jest potwierdzeniem idealnej równowagi pomiędzy ekologią (emisja CO2 98 g/km), a przyjemnością prowadzenia (moc 85 KM przy 5500 obr/min i moment obrotowy 145 Nm przy 2000 obr/min), jaką zawsze charakteryzował się Fiat Punto.

Dzięki specjalnej kalibracji modułu sterującego, silnik ten może pracować w dwóch trybach, przełączanych przyciskiem na desce rozdzielczej. Tryb Normal wyzwala pełną moc niezbędną do dynamicznej jazdy, tryb Eco natomiast, powoduje ograniczenie momentu obrotowego i spadek zużycia paliwa pod kątem ekonomiki eksploatacji i poszanowania środowiska naturalnego.

8 jednostek napędowych na wszelkie potrzeby i zainteresowania
Fiat Punto 2012 jest niezmiennie punktem odniesienia w zakresie zastosowań innowacyjnych jednostek napędowych, które wraz z postępem techniki stają się coraz bardziej dynamiczne, a przy tym oszczędne. Dotyczy to zarówno silników benzynowych (MultiAir i TwinAir), jak i wysokoprężnych (MultiJet), które zawsze łączyły nowoczesność z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Przykładem mogą być silniki przystosowane do spalania metanu, lecz także technologia Stop&Start ze wskaźnikiem momentu zmiany przełożenia, wchodząca na wyposażenie wszystkich silników benzynowych i wysokoprężnych Euro V (oprócz silnika 1.2 8v 69KM i 1.3 Mjet 75 KM).

System Stop&Start automatycznie wyłącza silnik podczas krótkich postojów, a system GSI „sugeruje" załączenie odpowiedniego w danej sytuacji biegu, celem ograniczenia zużycia paliwa i emisji spalin nawet o 15% w jeździe miejskiej.

Wraz z wprowadzeniem nowego turbodoładowanego silnika benzynowego TwinAir o mocy 85 KM trend ten kontynuuje dzisiaj nowy Fiat Punto 2012.

Najbogatsza gama produktowo-modelowa w segmencie
Gama modelowa Punto na rynku polskim składa się z czterech wersji wyposażenia - Fresh, Estiva, Easy oraz Lounge i ze względu na swoje zróżnicowanie pod kątem wyposażenia oraz dostępnych jednostek napędowych powinna trafić w upodobania szerokiej liczby odbiorców. Dostępna jest także specjalna wersja wyposażenia TwinAir dedykowana rewolucyjnemu, dwucylindrowemu silnikowi o tej nazwie, której charakterystycznym wyróżnikiem są słupki nadwozia i lusterka zewnętrzne w lśniącej czerni, unikalny wzór felgi ze stopu lekkiego i specjalna, materiałowa tapicerka siedzeń Sportex.

Nabywca ma do wyboru 13 kolorów karoserii, w tym ekskluzywny dla tej wersji zielony Lime z opcją dachu lakierowanego na czarno.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane