/  / Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej ze złotym medalem

Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej ze złotym medalem

FAP|
null
© FPT
null

Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej został doceniony na poziomie złotego medalu według światowej klasyfikacji organizacji produkcji WCM (World Class Manufacturing).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Grupa Fiata korzysta z WCM, międzynarodowej metodologii organizacji cyklu produkcyjnego i zarządzania swoimi fabrykami, które działają zgodnie z najwyższymi standardami na poziomie światowym.

Proces usprawniania według WCM przewiduje cztery poziomy: Bronze Level, Silver Level, Gold Level oraz World Class. W czerwcu ubiegłego roku Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej otrzymał Silver Level.

Teraz zakład Fiata został poddany kolejnemu audytowi pod kątem stosowania najlepszych i najskuteczniejszych metod zarządzania procesem produkcyjnym według WCM.

Zagraniczni audytorzy w obecności prof. Hajime Yamashina oceniali Fiat Powertarin Technologies w Bielsku-Białej pod względem stosowanych w zakładzie procedur i uzyskana ocena pozwoliła na przyznanie zakładowi certyfikatu Gold Level.

To pierwszy zakład w koncernie Fiat S.p.A., który otrzymał to najwyższe wyróżnienie według metodologii WCM.

W skrócie, projekt WCM w wersji docelowej zakłada produkcję, którą cechuje zero wypadków, zero strat, zero defektów, zero awarii.

To najwyższe uznanie zakład otrzymał dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich pracowników w rygorystyczny proces wdrażania zasad i metod WCM, co pozwoliło na osiągnięcie poprawy w logistyce, w jakości i na znaczące obniżenie kosztów.

Ta ocena przekłada się na ocenę przez odbiorców jakości i niezawodności produkowanych w Bielsku-Białej małolitrażowych silników Diesla (1.3 Mjtd) oraz benzynowych (0.9 TwinAir).

Konkurs Engine of the Year 2012 bliski rozstrzygnięcia

Dwucylindrowy, rewolucyjny silnik TwinAir został ogłoszony przez międzynarodowe jury złożone z 76 dziennikarzy i ekspertów, pochodzących z 36 krajów Międzynarodowym silnikiem roku 2011 (International Engine of The Year 2011).

Ponadto, silnik TwinAir z Fiat Powertrain otrzymał nagrody dla najlepszego debiutu (Best New Engine 2011) oraz dla najbardziej ekologicznej jednostki napędowej (Best Green Engine 2011).

To nie wszystkie nagrody dla tej jednostki napędowej. Można powiedzieć o deszczu nagród, żeby wymienić tylko takie nagrody jak TechnoBest 2010, nagroda brytyjskiej edycji Top Gear, Auto Lider 2011 od czytelników tygodnika Motor i miesięcznika Auto Moto, Die Besten Autos 2011 od czytelników Auto Motor i Sport w Niemczech (nagroda im. Paula Pietscha).

Te prestiżowe wyróżnienia dla silników produkowanych w Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej najlepiej świadczą o nowatorskich rozwiązaniach konstruktorów Fiat Powertrain w zakresie redukcji wpływu swoich wyrobów i procesów produkcyjnych na środowisko i dowodzą wysokiego zaangażowania pracowników zakładu na wszystkich szczeblach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane