/  / Fiat Panda odskakuje rywalom

Fiat Panda odskakuje rywalom

null
© FIAT
null

Już do ponad 15 000 egzemplarzy wzrosła przewaga Fiata Pandy nad drugim w kolejności graczem pod względem sprzedaży nowych "osobówek" na rynku włoskim. Wygląda na to, że i w tym roku Panda może zostawić konkurentów daleko w tyle.

Jak wynika z danych stowarzyszenia ANFIA, w okresie styczeń-kwiecień bieżącego roku Fiat Panda był zdecydowanym liderem rynku nowych samochodów osobowych we Włoszech, notując sprzedaż na poziomie prawie 36 900 egzemplarzy. To bardzo duża przewaga nad drugim w kolejności graczem, ktorym jest należący do tej samej "stajni" Fiat 500L (21 400 egzemplarzy).

W tym miejscu warto dodać dwie rzeczy. Co chodzi o Pandę, to jej wynik ubiegłoroczny był nieco lepszy niż obecnie (39 000 sztuk). Druga rzecz to coraz lepsze notowania 500L, który w rankingach sprzedaży w analogicznym okresie roku 2013 był dopiero na pozycji siódmej. Co więcej, rodzinny Fiat zajmuje aktualnie pierwsze miejsce pod względem popularności w segmencie nowych samochodów z silnikiem Diesla.

Fiat 500L dosłownie o włos wyprzedza trzeciego na liście Fiata Punto, który ma na koncie ponad 21 300 rejestracji. W analogicznym rankingu za okres styczeń-kwiecień roku ubiegłego Punto było jeszcze na pozycji wicelidera.

Fiat 500X w miejsce Sedici

Inne modele z Grupy Fiata, które plasują się w zestawieniu TOP-10 na rynku włoskim, to samochody takie jak Fiat 500, który zajmuje miejsce czwarte, oraz notowany o oczko niżej Lancia Ypsilon. Oba te pojazdy trafiają na Półwysep Apeniński z fabryki Fiat Auto Poland w Tychach.

Natomiast na miejscu szóstym znajdziemy we włoskim rankingu Volkswagena Golfa, który od dłuższego już czasu pozostaje liderem sprzedaży na całym rynku europejskim. Kompakt z Wolfsburga jest jednocześnie drugim w kolejności samochodem, jeśli weźmiemy pod uwagę sprzedaż we Włoszech "osobówek" z silnikiem wysokoprężnym. W tym akurat segmencie wspomniany wyżej Fiat Panda plasuje się na trzecim miejscu podium.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane