/  / Fiat musi na bieżąco weryfikować plany inwestycyjne

Fiat musi na bieżąco weryfikować plany inwestycyjne

null
© FIAT
null

W komunikacie wydanym 13 września dyrekcja koncernu Fiat SpA poinformowała, że z powodu zmieniających się trendów rynkowych grupa zmuszona jest do ciągłego monitowania planów związanych z gamą modelową oraz realizacją planów inwestycyjnych we Włoszech.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Oto pełna treść tego komunikatu:
W ciągu kilku ostatnich dni kilka postaci ze świata polityki i związków zawodowych publicznie wyraziło swoje obawy co do przyszłości projektu Fabbrica Italia.

W komunikacie wydanym 27 października 2011 r. firma Fiat oświadczyła, że zaprzestanie używania terminu Fabbrica Italia, jeżeli dojdzie do tego, że większość zacznie interpretować projekt jako absolutne zobowiązanie. W rzeczywistości była to dobrowolna inicjatywa, gdzie zaangażowanie środków publicznych nie było wymagane, ani konieczne.

Rynek aut we Włoszech nadal dołuje

Od chwili pierwszego ogłoszenia projektu Fabbrica Italia w kwietniu 2010 r. okoliczności uległy znacznej zmianie. Europejski rynek motoryzacyjny wszedł w okres kryzysu i popyt na włoskim rynku samochodowym spadł do poziomu, jakiego nie widziano od lat 70-tych.

W świetle powyższego oczekiwania, że projekt ogłoszony dwa i pół roku temu pozostanie bez zmian, są nierealne. W rzeczywistości kwestią nadrzędną jest ciągła aktualizacja i dostosowywanie planu produktu i powiązanej z nim inwestycji do panujących na rynku warunków.

Podczas zebrania, które odbyło się 1 sierpnia bieżącego roku w Turynie z udziałem związków zawodowych, firma Fiat ponownie oświadczyła, że: "Ze względu na obecny poziom niepewności, która uniemożliwia stworzenie jednoznacznych prognoz, konieczne jest, aby programy inwestycyjne realizowane były z zachowaniem maksymalnej ostrożności. Informacje dotyczące planów produktu oraz wielkości produkcji zostaną przedstawione wraz z wynikami za trzeci kwartał".

Podobnie jak w każdej innej działalności w dowolnym miejscu na świecie, wielonarodowa grupa taka jak Fiat-Chrysler, posiada pełne prawo, a nawet obowiązek dokonywania racjonalnych wyborów przemysłowych, które prowadzą przede wszystkim do rozwoju firmy i umacniania jej konkurencyjności.

Firma Fiat odpowiedzialnie korzystała i nadal będzie korzystać z tego przywileju, dbając o swoją przyszłość i mając wciąż w świadomości kwestię znaczenia państwa włoskiego i Europy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane