/  / Fiat 500X w miejsce Sedici

Fiat 500X w miejsce Sedici

IBRM SAMAR|
null
© FIAT
null

Wyczekiwany z zainteresowaniem Fiat 500X pojawi się na rynku polskim w czwartym kwartale bieżącego roku. Przy tej okazji niektórzy zadają sobie pytanie: jaka w związku z tą premierą będzie przyszłość modelu Fiat Sedici?

Fiat Sedici to crossover, który zdążył się już zadomowić na polskim rynku. Samochód debiutował w roku 2006, natomiast w 2011 przeszedł niewielki lifting. Sedici został opracowany przez Włochów wspólnymi siłami z Suzuki, które ma w ofercie siostrzany model aktualnie oznaczony jako SX4 Classic (dla odróżnienia od większego Suzuki SX4 S-Cross).

Włoski koncern planuje w tym roku zaprezentować szerokiej publiczności swój najnowszy projekt, jakim będzie Fiat 500X. Samochód ten będzie miał swojego "brata", jednak tym razem chodzi nie o auto marki Suzuki, lecz o amerykańskiego Jeepa Renegade.

W ofercie włoskiego producenta Fiat 500X zajmie miejsce Sedici. Co stanie się więc z tym drugim modelem? Otóż w związku z premierą handlową 500X sprzedaż Sedici na rynku polskim będzie stopniowo wygaszana.

Kto więc chce jeszcze kupić Fiata Sedici, powinien się pospieszyć. W polskich salonach sprzedaży czekają na klientów egzemplarze z roku produkcji 2014, jednak są to auta dostępne tylko z silnikiem benzynowym (napęd 4x2 lub 4x4). Ceny promocyjne startują z poziomu 51 900 złotych (katalogowo 54 900 złotych).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane