/  / Fiat 500X na podbój rynku USA

Fiat 500X na podbój rynku USA

null
© FIAT
null

Fiat 500X będzie ważnym wzmocnieniem dla włoskiej marki za Oceanem. Auto wjedzie do amerykańskich salonów sprzedaży w pierwszej połowie 2015.

Fiat 500X miał swoją światową premierę podczas październikowych targów motoryzacyjnych w Paryżu. W drugiej połowie listopada zaprezentował się natomiast szerokiej publiczności, która odwiedziła wystawę samochodową Los Angeles Auto Show.

Przedstawiciele włosko-amerykańskiego koncernu są przekonani, że Fiat 500X bardzo przypadnie do gustu klientom w USA. Samochód jest nieco większy niż kultowa "500", jednak w obu przypadkach zachowano identyczną koncepcję stylistyczną. Miejski crossover Fiata oferuje w wybranych wersjach również napęd na wszystkie koła, co z pewnością docenią klienci w tych częściach Stanów Zjednoczonych, które często borykają się z atakami zimy.

Na rynku amerykańskim Fiata 500X będzie można kupić w wersji z silnikiem benzynowym 1.4 MultiAir (160 KM), skonfigurowanym z 6-biegową skrzynią manualną. Z kolei jednostka 2.4 Tigershark rozwija maksymalnie moc 180 koni i działa w połączeniu z 9-stopniowym automatem. W omawianej konfiguracji dostępne są modele przednio- lub czteronapędowe.


Egzemplarze Fiata 500X trafić mają do amerykańskiej sieci sprzedaży w pierwszej połowie 2015. Dodajmy, że ten miejski crossover powstał w zamyśle jako produkt globalny. Docelowo 500X będzie można kupić w ponad 100 krajach świata.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane