/  / Fiat 124 przed polską publicznością

Fiat 124 przed polską publicznością

null
null

Nowy Fiat 124 Spider – jak udało się nam potwierdzić u wiarygodnego źródła – zaprezentuje się premierowo podczas wystawy Motor Show 2016 w Poznaniu.

Fiat 124 Spider to najnowszy owoc współpracy włosko-amerykańskiego koncernu oraz Mazdy. Odpowiednikiem Spidera w gamie tego drugiego producenta jest zresztą nie kto inny jak roadster MX-5 – czyli świeżo upieczony zdobywca nagrody dla najlepszego samochodu roku na świecie (WCOTY 2016).

Sukces japońskiego krewniaka dobrze wróży szansom rynkowym i nowego Fiata 124 Spider. Samochód ten będzie można zobaczyć z bliska podczas wystawy Motor Show w Poznaniu. Na rynek europejski Spidera "uzbrojono" w czterocylindrowy silnik 1.4 turbo z technologią MultiAir. Motor rozwija moc do 140 koni mechanicznych oraz zapewnia maksymalny moment obrotowy równy 240 Nm – w połączeniu z sześciostopniową skrzynią biegów.

Według danych fabrycznych, Fiat 124 Spider gwarantuje kierowcy sprint do setki w czasie około 7,5 sekundy, a prędkość maksymalną określono na 215 km/h.Samochód wykorzystuje zawieszenie dwuwahaczowe z przodu i niezależne typu Multilink z tyłu – skalibrowane tak, by zwiększyć stabilność podczas hamowania i skrętu. Układ kierowniczy jest lekki i czuły, również dzięki elektrycznemu układowi wspomagania kierownicy.

Zaprojektowany dla Spidera dach łatwo jest obsługiwać, a jego otwarcie praktycznie nie wymaga żadnego wysiłku.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane