/  / Ferrari jak kreacja od najlepszego krawca

Ferrari jak kreacja od najlepszego krawca

null
© Zbigniew Szarzyński
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Ferrari F12 Berlinetta w wersji Tailor Made. To samochód wyjątkowy, który powstaje zgodnie z zasadą – "szyte na miarę". To klient decyduje o doborze poszczególnych materiałów i elementów, jakimi ozdobione będzie jego auto. A ilość dostępnych konfiguracji przyprawia o zawrót głowy.

Ferrari Katowice przedstawia model F12 Berlinetta wykonany w ramach programu Tailor Made. Właściciel dzięki tej usłudze może spersonalizować samochód na najwyższym możliwym poziomie, niemalże stając się projektantem swojego pojazdu.

Program Tailor Made to kontynuacja wieloletniej tradycji z Maranello, której początek przypada na rok 1950, kiedy to klienci mieli możliwość szerokiego wyboru materiałów i kolorów, a także dostosowania swojego samochodu do indywidualnych potrzeb i pragnień – stając się niemalże jego "krawcem". Tak powstała idea programu, który obecnie prezentuje się w salonie Ferrari Katowice.

Klient Ferrari ma ogromną swobodę w podejmowaniu decyzji – konfigurując może wybierać spośród materiałów tradycyjnych, jak i luksusowych. Do wyboru jest m.in. kaszmir, modny denim i high-tech czy włókno węglowe.

Program Tailor Made podzielony jest na trzy kolekcje:
- Classica – inspirację stanowią kultowe modele ze stajni Ferrari, z powiewem nowoczesności w postaci modnych materiałów i technik produkcyjnych. Głównym jednak założeniem jest inspiracja pojazdami retro – znak rozpoznawczy to eleganckie pastelowe kolory, skóra, wełna, kaszmir czy aksamit. Oprócz nich stosuje się specjalne dodatki, by wpasować się w zamysł wykończenia: elementy chromowane, haftowane detale i wiele rodzajów skór pochodzenia naturalnego;
- Scuderia – wyścigi samochodowe zawsze stanowiły o sile marki z Maranello. Kolekcja Scuderia czerpie inspiracje właśnie z rywalizacji na torach wyścigowych, gdzie używa się lekkich materiałów jak włókno węglowe, materiały techniczne, gumowana skóra, alcantara, mikrofibra oraz zamsz. Nie sposób zapomnieć również o materiałach jak kevlar, metale matowe oraz wszelkie wykończenia satynowe;
-  Inedita – czyli najbardziej eksperymentalna ze wszystkich trzech kolekcji Tailor Made. Domeną tej sekcji jest intrygować i zaskakiwać nieoczekiwanymi rozwiązaniami. W Inedita często stosowane są nieoczywiste zestawienia skórzanych tapicerek i tkanin – od materiałów technicznych, aż po tkaniny garniturowe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane