/  / Fajna Mazda

Fajna Mazda

null
© Mazda
null

Opracowana według zupełnie nowej koncepcji Mazda3 wzbudziła swoim debiutem spore zainteresowanie mediów oraz szerokiej publiczności. Pochwały zbiera sportowa, dynamiczna stylistyka nadwozia, choć nie tylko...

Wbrew przekonaniu, że na zakup atrakcyjnego modelu trzeba dużo wydać, specjaliści z Kelley Blue Book przygotowali listę 10 "najfajniejszych" modeli, które oferowane są aktualnie na amerykańskim rynku w przystępnej cenie i łączą takie elementy jak nietuzinkowe wzornictwo z praktycznymi rozwiązaniami i nowoczesnym wyposażeniem.

Ranking oparty jest na ocenach ekspertów serwisu motoryzacyjnego Kelley Blue Book, którzy wzięli pod uwagę takie czynniki decydujące o tym, czy dane auto można uznać za "fajne", jak wzornictwo i możliwości personalizacji, osiągi oraz satysfakcja użytkownika. Bardziej obiektywne elementy oceny uwzględnione przy selekcji to bezpieczeństwo, zużycie paliwa, wpływ na środowisko, przestronność kabiny pasażerskiej oraz komfort podróżowania.

Jako główne kryterium przyjęto cenę, która nie powinna przekraczać 18 000 dolarów. Nie jest to oczywiście dla Amerykanów "tanio jak barszcz", jednak większość kupujących może ją jednak zaakceptować, ale co ważniejsze – dzięki przyjęciu takiego kryterium wybór potencjalnych modeli branych pod uwagę staje się naprawdę szeroki.

Oto lista dziesięciu "fajnych" modeli wyróżnionych w tegorocznym rankingu Kelley Blue Book (przedział cenowy do 18 000 dolarów):
 1.   Mazda3
 2.   Hyundai Veloster
 3.   Kia Soul
 4.   Honda Civic Coupe
 5.   Volkswagen Jetta
 6.   Fiat 500
 7.   Dodge Dart
 8.   Ford Fiesta
 9.   Chevrolet Sonic
10.  Nissan Versa Note


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane