/  / Fabryczne usterki nie tylko w Merivie

Fabryczne usterki nie tylko w Merivie

UOKIK|
null
© Opel
null

Firma spod znaku srebrnej błyskawicy znalazła się w gronie tych marek, które pod koniec 2016 ogłosiły na polskim rynku kilka akcji naprawczych swoich modeli.

Według informacji generalnego importera w niektórych egzemplarzach modelu Opel Meriva B, wyposażonych w przednie fotele z regulowaną wysokością siedziska, może dojść do zmęczenia materiału stalowej linki łączącej pas bezpieczeństwa z napinaczem na skutek jej zaginania przy zajmowaniu miejsca w pojeździe. W przypadku kolizji osłabiona linka może zmniejszyć skuteczność działania pasa bezpieczeństwa.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest z tego powodu łącznie aż 4 711 Opli – PATRZ TUTAJ

Natomiast w niektórych samochodach Meriva B oraz Astra K przednia poduszka powietrzna pasażera może być wykonana niezgodnie ze specyfikacją. W związku z tym zachodzi podejrzenie, że podczas kolizji airbag może zadziałać nieprawidłowo.

Stosowna akcja naprawcza dotyczy łącznie 353 samochodów. Lista numerów VIN – PATRZ TUTAJ

I jeszcze Opel Antara. W przypadku egzemplarzy wyposażonych w system stop/start może w trakcie jazdy dojść do awarii silnika rozrusznika, spowodowanej uszkodzeniem termicznym przewodu. Zaistniała sytuacja mogłaby nawet doprowadzić do pożaru.

Kampanią naprawczą objętych jest łącznie 149 egzemplarzy – PATRZ TUTAJ
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane