/  / Fabia wyprzedziła Rapida

Fabia wyprzedziła Rapida

null
© Skoda
null

Na koniec ubiegłego roku drugim w kolejności najpopularniejszym modelem w gamie Skody był Rapid. Teraz awansowała na to miejsce Fabia.

Czeska marka podsumowała światowe wyniki sprzedaży za pierwszy kwartał A.D. 2016. W rankingu modeli liderem pozostaje niezmiennie Octavia. Uzyskany przez nią wynik wyniósł niecałe 110 000 egzemplarzy. To rezultat nieznacznie gorszy od tego, jaki Octavia wypracowała w analogicznym czasie rok temu (-1,8%).

Z kolei na drugie miejsce podium wysforowała się teraz Fabia, która legitymuje się wynikiem na poziomie 49 500 egzemplarzy. Wrażenie robi tempo wzrostu tego modelu. Notowania Fabii poszły bowiem w górę aż o 28,5%.

Na ostatnim stopniu podium znajdziemy natomiast Skodę Rapid. Ten akurat gracz zapewnił sobie wynik rzędu około 48 500 sztuk. To o 12,6% mniej niż w pierwszym kwartale A.D. 2015.

Jak burza w statystykach Skody idzie za to Superb. Po niedawnych zmianach generacyjnych czeska limuzyna poprawiła swoje ubiegłoroczne notowania aż o prawie 70% (32 200 egzemplarzy).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane