/  / Fabia o włos przegrała z Rapidem

Fabia o włos przegrała z Rapidem

null
© Skoda
null

Niewiele brakowało, a w maju to Fabia – a nie Rapid – zajęłaby w rankingu najchętniej kupowanych modeli Skody miejsce drugie. Oczywiście za Octavią!

Do tego obrazka już dawno zdążyliśmy się przyzwyczaić. Globalnym liderem sprzedaży marki z Mlady Boleslav pozostaje w rankingu modeli Octavia – nie inaczej było i w maju bieżącego roku, kiedy to "czeszka" wykręciła wynik na poziomie około 37 500 egzemplarzy dostarczonych na rynek. To zarazem o 14,3% więcej niż rok wcześniej.

Co od dłuższego czasu nie jest zaskoczeniem, drugą najchętniej kupowaną Skodą na świecie pozostaje Rapid. Tak samo było i w maju – Rapid wypracował wynik rzędu 17 900 sztuk.

Zaskoczeniem może być jednak fakt, że Rapid dosłownie o włos wyprzedził Fabię (17 800 egzemplarzy), zajmującą dotychczas w statystykach Skody miejsce trzecie i to z dość wyraźną stratą do Rapida. Dodajmy, majowe wyniki Fabii w porównaniu z ubiegłorocznymi wykazują wzrost o ponad 21%.

Według danych skumulowanych za pierwszy kwartał AD 2015, Fabia traciła do Rapida prawie 17 000 oczek. Na koniec całego półrocza Rapid utrzyma zapewne drugie miejsce w rankingu sprzedaży Skody na świecie, jednak Fabia będzie już o wiele bliżej czoła peletonu.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane