/  / Europa gra w Golfa

Europa gra w Golfa

null
© Volkswagen
null

Za nami kolejne półrocze na rynku nowych samochodów osobowych w Europie, a lider sprzedaży wciąż ten sam. Volkswagen Golf ma coraz większą przewagę nad konkurentami i niewiele wskazuje na to, aby obraz ten miał się zmienić.

Jak wynika z zestawienia przygotowanego przez firmę analityczną JATO Dynamics, najchętniej kupowanym nowym modelem osobowym w Europie jest aktualnie Volkswagen Golf. W pierwszym półroczu na kompakt z Wolfsburga postawiło łącznie prawie 270 500 klientów. To wynik lepszy od tego sprzed roku o 14,2%.

Golf ma coraz większą przewagę nad konkurentami. Drugi w kolejności gracz, czyli Ford Fiesta, traci do kompaktowego Volkswagena ponad 100 000 sztuk. To dużo, zważywszy że jesteśmy już na półmetku całego roku kalendarzowego. Dobra informacja dla Fiesty jest natomiast taka, że jej sprzedaż również utrzymuje trend wzrostowy (+9,3%; 167 900 aut).

W rankingu za pierwsze półrocze Ford Fiesta nieznacznie wyprzedza trzecie na liście Renault Clio, które uzyskało wynik łączny powyżej 162 500 egzemplarzy (+5,3%). Clio obecnej generacji bardzo dobrze radzi sobie na rodzimym podwórku, czyli we Francji, i wiele wskazuje na to, że utrzyma tam pozycję lidera na koniec całego roku.

Top modele w Polsce

Na liście TOP-5 rynku europejskiego mamy jeszcze dwóch graczy. Pozycja czwarta należy aktualnie do Volkswagena Polo, który zanotował lekki spadek rejestracji na poziomie 1,5% (140 500 egzemplarzy). Małego Volkswagena próbuje dogonić Opel Corsa, który trafił w gusta ponad 133 700 Europejczyków.

Dodajmy, że pod koniec bieżącego roku do salonów wjedzie Corsa po zmianach generacyjnych. Czy dzięki temu wzmocnieniu model z błyskawicą na masce wyprzedzi w statystykach popularności swojego konkurenta ze stajni VW w roku 2015?


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane