/  / Euro NCAP: Suzuki Vitara na "5"

Euro NCAP: Suzuki Vitara na "5"

null
© Suzuki
null

Suzuki Vitara – jako tegoroczna nowość marki na polskim rynku – zdobyła maksymalną ocenę 5-gwiazdkową w jeszcze bardziej rygorystycznych testach według wytycznych Euro NCAP.


W najnowszej edycji testów zderzeniowych Euro NCAP model Suzuki Vitara uzyskał w poszczególnych kategoriach następujące wyniki:
- ochrona dorosłych pasażerów: 89%
- bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 85%
- ochrona pieszych w razie potrącenia: 76%
- systemy bezpieczeństwa: 75%

W nowej Vitarze czynne oraz bierne systemy bezpieczeństwa zostały opracowane tak, aby przewidywać i ewentualnie odpowiednio reagować na potencjalnie niebezpieczne sytuacje na drodze. Technologia Radar Brake Support – dostępna w wybranych wersjach modelu – wykorzystuje radar do pomiaru odległości od pojazdu poprzedzającego i automatycznie dostosowuje prędkość Vitary, aby zachować jedną z trzech zadanych przez kierowcę odległości autostradowych w stosunku do auta poruszającego się z przodu.

Suzuki Vitara od 61 900 złotych

Wzmocnione nadwozie Vitary z kontrolowanymi strefami zgniotu w sposób progresywny pochłania energię ewentualnej kolizji i rozprowadza ją z dala od pasażerów zgodnie z koncepcją bezpiecznej konstrukcji nadwozia TECT (Total Effective Control Technology), opracowaną przez Suzuki.


Bierne systemy bezpieczeństwa w Vitarze to m.in. 7 poduszek powietrznych (łącznie z poduszką kolanową) zapewniających ochronę kierowcy i pasażerów w przypadku uderzenia w tył, przód lub bok pojazdu, a także pasy bezpieczeństwa z napinaczami pirotechnicznymi oraz ogranicznikami ich siły napięcia, jak również system składania pedału hamulca – redukujący obrażenia stóp i nóg w momencie kolizji.

Ponadto, przód Virary zawiera elementy – takie jak odpowiednia konstrukcja maski, podszybia, wycieraczek oraz zderzaków – redukujące stopień możliwych obrażeń powstałych u pieszego w przypadku kolizji z jadącym pojazdem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane