/  / Euro NCAP podnosi poprzeczkę

Euro NCAP podnosi poprzeczkę

Euro NCAP|
null
© Euro NCAP
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Od przyszłego roku wpływowa organizacja Euro NCAP zamierza ponownie podnieść wymagania, od spełnienia których uzależnione będzie przyznanie noty pięciogwiazdkowej w szeroko komentowanych w branży motoryzacyjnej testach zderzeniowych.

Jak zapowiada Euro NCAP, od przyszłego roku zdobycie maksymalnej noty pięciogwiazdkowej w testach zderzeniowych uzależnione będzie od zdobycia przez dany model przynajmniej 60% punktów za ochronę pieszych w przypadku potrącenia przez jadący pojazd; obecnie wymóg ten wynosi 40%.

W ostatnich testach Euro NCAP na dziesięć przetestowanych aut aż dziewięć zdobyło notę pięciogwiazdkową. Gdyby jednak opisane wyżej zmiany obowiązywały już dziś, wówczas prestiżowa organizacja promująca bezpieczeństwo w ruchu drogowym żadnemu z tych modeli nie mogłaby wystawić maksymalnej oceny. Wynik najbardziej zbliżony do progu 60% w dziedzinie ochrony pieszych uzyskały modele BMW X3 (53%) Chevrolet Aveo (54%), oraz Volkswagen Golf Cabriolet i Jetta (odpowiednio 53% oraz 56%).

Euro NCAP za wzór innym producentom stawia firmę Ford, która dzięki modelowi Focus aktualnej generacji zdobyła za ochronę pieszych ocenę 72%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane