/  / Euro NCAP: Nowy Espace nie dał się zaskoczyć

Euro NCAP: Nowy Espace nie dał się zaskoczyć

null
© Renault
null

Od stycznia – po zaostrzeniu wymagań w testach zderzeniowych według Euro NCAP – znacznie trudniej jest zdobyć ocenę 5-gwiazdkową. Ale nie nowemu Renault Espace, które zaliczyło tą próbę bez wpadki.

Nowe Renault Espace uzyskało ocenę 5-gwiazdkową w testach bezpieczeństwa biernego, przeprowadzanych przez niezależną organizację Euro NCAP. Wynik ten po raz kolejny potwierdza umiejętności Renault w zakresie bezpieczeństwa biernego.

Nowe Renault Espace uzyskało jedną z najwyższych – wśród dostępnych na rynku modeli – ocen 31,4 pkt na 38 możliwych w zakresie ochrony dorosłych pasażerów. W przypadku zderzenia czołowego osoby siedzące z przodu są chronione dwiema poduszkami powietrznymi o dużej pojemności i dwóch poziomach napełniania w zależności od rodzaju zderzenia i położenia ciała pasażera. Ochronę przed skutkami zderzenia zapewniają podróżującym również napinacze z adaptacyjnymi ogranicznikami napięcia, dostosowującymi siłę napięcia pasa do gwałtowności zderzenia oraz wbudowany w konstrukcję fotela system zapobiegania "nurkowaniu".
 
Bardzo ważną rolę ochronną podczas zderzeń czołowych odgrywa również rama podsilnikowa, pochłaniająca energię wytworzoną w strefach kontrolowanego zgniotu. Natomiast wzmocniona centralna kapsuła ma ochronić wnętrze kabiny nawet w przypadku wyjątkowo silnego zderzenia.

RENAULT ESPACE
ocena łączna (gwiazdki): 5
- bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 82%
- bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 89%
- ochrona pieszych przy zderzeniu z autem: 70%
- ocena aktywnych/pasywnych systemów bezpieczeństwa: 80%

Podczas zderzeń bocznych pasażerowie na przednich siedzeniach Espace'a są podwójnie chronieni dzięki dwóm bocznym airbagom, które mają za zadanie zmniejszyć ryzyku urazu miednicy/klatki piersiowej/ramion, oraz dzięki dwóm poduszkom kurtynowym.


Skuteczność ochrony dzieci w kabinie Espace uzyskała ocenę 44 punktów na 49 możliwych, co jest jednym z najlepszych wyników wśród dostępnych na rynku modeli. Nowe Renault jest jednym z nielicznych aut z segmentu D wyposażonych również w drugim rzędzie siedzeń w system zapobiegania zjawisku "nurkowania".

Nowe Espace staje się zatem 16. już modelem w dorobku marki Renault, któremu Euro NCAP wystawiło ocenę 5-gwiazdkową.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane