/  / Esencja luksusu według Mercedesa

Esencja luksusu według Mercedesa

MERCEDES-BENZ|
null
© Mercedes
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Mercedes-Benz S 600 jak żaden inny samochód hołduje wartościom założyciela firmy, Gottlieba Daimlera. Flagowa limuzyna z silnikiem V12 biturbo o mocy 530 KM i 830 Nm maksymalnego momentu obrotowego oferowana jest wyłącznie z przedłużonym rozstawem osi.

Mercedes-Benz S 600 napędzany jest silnikiem V12 biturbo o pojemności 6 litrów i mocy maksymalnej 530 KM; dla porównania, 5,5-litrowa jednostka montowana w poprzedniku generowała moc 517 KM. Maksymalny moment obrotowy o wartości 830 Nm dostępny jest już od 1900 obr./min.

Jak podkreśla niemiecki producent, omawiany model po raz pierwszy standardowo otrzymał funkcję Eco start/stop, a jego silnik spełnia normę emisji Euro 6. Średnie zużycie paliwa wynosi około 11,1 l/100 km; to o 21% mniej niż w przypadku poprzednika (14,1 l/100 km).
 
Specyfikacja modelu S 600 pieczętuje jego flagową rolę w gamie Mercedesa. Do wyposażenia standardowego należy np. system inteligentnego oświetlenia LED-owego, zawieszenie Magic Body Control z funkcją Road Surface Scan oraz pakiet Driving Assistance Plus, a także układy: Active Lane Keeping Assist, Active Blind Spot Assist, BAS Plus wraz z Cross-Traffic Assist, Distronic Plus z funkcją Steer Control i Stop&Go Pilot, Pre-Safe Brake oraz Pre-Safe Plus.

Światowa premiera limuzyny S 600 odbyła się podczas targów motoryzacyjnych w Detroit, a jej rynkowy debiut nastąpi w marcu bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane