/  / Elektryczny Opel w roku 2017

Elektryczny Opel w roku 2017

null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnull

Niemiecka marka znów spróbuje swoich sił w segmencie aut elektrycznych. Nowy model Opla powstaje jednak w oparciu o inną koncepcję napędu niż Ampera.

W przyszłym roku Opel wprowadzi na rynek nowy samochód elektryczny, zasilany akumulatorami. Ten pięciodrzwiowy samochód firmowany jest nazwą Ampera-e. Jego atutem ma być nie tylko większy zasięg na pełnym ładowaniu w porównaniu z większością samochodów elektrycznych, ale także i przystępna cena.

Opel zamierza wykorzystać doświadczenia zdobyte dzięki poprzedniej Amperze. Ta pojawiła się w roku 2011 roku, ale sukcesu rynkowego w Europie nie odniosła – podobnie zresztą jak bliźniaczy Chevrolet Volt. Choć koncern GM dzięki swojemu projektowi zdobył nagrodę w prestiżowym konkursie "Car of the Year".

Zasilanie z akumulatorów
Zwarte proporcje nadwozia nowej Ampery-e wynikają z płaskiej konstrukcji akumulatora, zamontowanego pod podłogą pojazdu. Takie "upakowanie" baterii przekłada się też na przestronne wnętrze, w którym może wygodnie podróżować do pięć osób.

Według zapowiedzi producenta, bagażnik Ampery-e oferować będzie pojemność na poziomie porównywalnym z autami typu kompakt.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane