/  / Elektryczny autobus Solarisa w austriackim Klagenfurcie

Elektryczny autobus Solarisa w austriackim Klagenfurcie

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris
nullnull

W miniony czwartek odbył się w Klagenfurcie debiut elektrycznego autobusu Solaris Urbino 8,9 LE electric. Jest to pierwszy zrealizowany kontrakt polskiej firmy na dostawę tych wysoce innowacyjnych i całkowicie bezemisyjnych pojazdów.

Jak podkreśla polski producent, Solaris Urbino 8,9 LE jest niezwykle cichy, bezemisyjny, wyróżniają go innowacyjne rozwiązania techniczne i nowoczesna stylistyka. Ładowanie baterii odbywa się poprzez system Plug-in.

Baterie są źródłem energii nie tylko dla układu napędowego, ale zasilają również wszystkie pozostałe systemy w tym klimatyzację i ogrzewanie, wspomaganie kierownicy czy sterowanie elektrycznymi drzwiami.

Po raz pierwszy zainstalowano również system klimatyzacji CO2 wraz z wbudowanym wymiennikiem ciepła.

Stadtwerke Klagenfurt zakupiło pojazd w ramach projektu Unii Europejskiej Cemobil. Wyniki ekonomiczne elektrycznego Solarisa będą bacznie obserwowane zarówno przez przewoźnika, jak i biuro badań i rozwoju producenta autobusu.

Na tej podstawie w przyszłości będą podjęte decyzje dotyczące dalszego rozwoju floty autobusów elektrycznych w Klagenfurcie.

Trasa, na której będzie kursował Solaris Urbino electric, rozpoczyna się w ścisłym centrum Klagenfurtu, przebiega obok dworca głównego i kończy się przy kampusie uniwersyteckim na obrzeżach miasta.

W pełni elektryczne pojazdy polskiego producenta zdobywają coraz większe zaufanie klientów w Europie. Solaris sprzedał już trzy kolejne 12-metrowe autobusy elektryczne do Niemiec.

Pierwszego Urbino 12 electric z systemem ładowania indukcyjnego zakupiło Braunschweiger Verkehrs-AG z Brunszwiku. Dwa kolejne elektrobusy zostaną dostarczone do przewoźnika Rheinbahn AG z Dusseldorfu.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane