/  / Elektryczne szlaki Nissana

VIDEO | Elektryczne szlaki Nissana

Nissan|
null
© Nissan
nullnull

W środku sezonu letnich wyjazdów firma Nissan wyznaczyła pięć niezwykle atrakcyjnych tras dla pojazdów elektrycznych w Europie, aby następnie pokonać je w 100% elektrycznym Nissanem LEAF – najlepiej sprzedającym się samochodem z tego typu napędem na świecie – oraz w 100% elektrycznym vanem, czyli Nissanem e-NV200.

Załogi Nissana przemierzyły ponad 200 km najpiękniejszymi szlakami w Europie, podziwiając widoki i zatrzymując się na stacjach ładowania.

Podczas podróży, LEAF i e-NV200 zaoszczędziły około 20 kg CO2 , co jest równoważne ilości CO2, jaką w ciągu roku pochłania jedno nowo zasadzone drzewo. Oszczędności te oznaczają oczywiste korzyści dla kierowców elektrycznych Nissanów, którzy tego lata wyruszą swoimi ekologicznymi pojazdami w drogę.Na świecie sprzedano już ponad 184 000 sztuk modelu LEAF, w tym ponad 42 000 w Europie, Nissan postanowił więc zaprezentować zasięg, potencjał i łatwość użytkowania samochodów elektrycznych na europejskich drogach.

Konwój samochodów elektrycznych przemierzał niezapomniane trasy we Włoszech, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii i Francji.

Podróż rozpoczęła się we Włoszech, a dokładnie w miejscowości Rieti, czyli w geograficznym środku kraju, zwanym Ombelico d’Italia („pępek Italii”). Po krótkim objeździe Wiecznego Miasta pierwszy LEAF wyruszył w trasę przez malownicze wioski wokół jeziora Turano, odwiedzając między innymi średniowieczną Toffię.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane