/  / Elegancja znad Sekwany

Elegancja znad Sekwany

null
© Citroen
nullnullnullnullnull

W tym roku linia modelowa DS stała się odrębną marką. Francuzi idą za ciosem i szykują teraz premierę prototypowego Divine DS, który według zapowiedzi stanowi prawdziwą kwintesencję całej gamy.

Jak na modny i ekskluzywny produkt przystało, mierzący 4,21 m długości Divine DS ma przykuwać uwagę. W kabinie jest luksusowo i elegancko, a skojarzenia z kreacjami spod znaku Haute Couture będą jak najbardziej na miejscu. Divine DS wykracza jednocześnie swoim charakterem poza ramy klasycznej personalizacji, proponując klientowi wybór wysokiej jakości wnętrza z wykorzystaniem szlachetnych materiałów rzadko stosowanym w motoryzacji (np. haft artystyczny francuskiej firmy Lesage).

Dzięki desce rozdzielczej i panelom drzwi, które mogą zostać zmienione w zaledwie 15 minut, dostępne są trzy różniące się od siebie charakterem wersje wnętrza. Cała koncepcja to jednocześnie zapowiedź przyszłych modeli z gamy DS, które mają jeszcze pełniej odzwierciedlać osobowość klientów.

Co ciekawe, przy tworzeniu projektu Divine DS francuska marka zdecydowała się też sięgnąć np. po kryształki Swarovskiego, które upiększają sylwetkę i przód samochodu. We wnętrzu wyrafinowane akcenty kryształu podkreślają panele drzwi i deski rozdzielczej.

Czym jednak byłby samochód – nawet najbardziej wyszukany – gdyby zabrakło w nim silnika? We francuskim aucie postawiono na jednostkę benzynową turbo 1.6 THP 270 KM z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Konstrukcja zapewnia maksymalną moc przy prędkości obrotowej 6000 obr./min. oraz maksymalny moment 330 Nm w zakresie od 1900 do 5500 obr./min.

Divine DS zostanie zgłoszony do konkursu elegancji we francuskim Chantilly, a następnie zaprezentuje się z okazji salonu motoryzacyjnego Paryż 2014.

W ciągu czterech lat obecności na rynku sprzedaż modeli z gamy DS przekroczyła na świecie łącznie 500 000 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane