/  / Ekologiczne nie musi oznaczać powolne!

Ekologiczne nie musi oznaczać powolne!

Bridgestone|
null
© Bridgestone
null

Bridgestone nawiązał współpracę techniczną z firmą Sarolea. Belgijska marka motocykli opracowała między innymi elektryczny supermotocykl Sarolea SP7, pokazany po raz pierwszy 26 kwietnia na torze Mettet podczas zawodów Speed Trophy.

W ramach współpracy firma Bridgestone zapewni wsparcie techniczne i fachową wiedzę dotyczącą opon niezbędne do testów torowych Sarolei oraz do zrealizowania ambitnych planów wyścigowych tej firmy, które rozpoczną się w roku bieżącym.

Dowodząc, że "ekologiczne" nie oznacza powolne, elektryczny motocykl przyspiesza od 0 do 100 km/h w około 2,8 sekundy, a na pełnych obrotach rozpędza się do 250 km/h. Aby okiełznać tę moc, Bridgestone zamontuje na modelu SP7 wyścigowe Battlax V02 Slick zbudowane w najnowszej technologii pasa GP Belt.

Plany wyścigowe Sarolea na 2014 rok obejmują TT Zero Challenge rozgrywane na wyspie Man w ramach zawodów TT (najbardziej prestiżowych wyścigów motocyklowych), a także puchar świata FIM eRoadRacing.

Inicjatywa współpracy wzięła się z zaangażowania firmy Bridgestone w prace nad zrównoważoną mobilnością przyszłości. Firma od dawna realizuje długofalową wizję ekologiczną, która koncentruje się na ochronie środowiska, zasobów i ograniczeniu emisji CO2.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane