/  / Dzień z życia kierowcy podczas targów IAA

Dzień z życia kierowcy podczas targów IAA

Continental|
null
© Continental
null

Podczas tegorocznych targów IAA 2013 firma Continental zaprezentuje technologie, które dziś kojarzą się z fantastyką naukową, ale już za 12 lat będą towarzyszyć kierowcom na co dzień.

Podczas 65. Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie firma Continental przedstawi najbardziej innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, technologii informacyjnych i środowiskowych, które na co dzień będą służyły kierowcy.

Wizję transportu przyszłości szeroka publiczność będzie mogła poznać od 12 do 22 września na stoisku firmy Continental.

"Zero wypadków, śladowe zużycie paliwa i całkowicie bezstresowe prowadzenie pojazdu to już nie fantazje, lecz cele znajdujące się w zasięgu ręki. Z technicznego punktu widzenia większość niezbędnych rozwiązań już istnieje. Obecnie głównym wyzwaniem jest poprawa wzajemnej współpracy poszczególnych technologii. Cześć z nich będziemy mogli pokazać podczas zbliżających się targów IAA - zapowiada Elmar Degenhart, prezes firmy Continental.

Surround View, czyli całe otoczenie w zasięgu wzroku
Istotnym krokiem na drodze ku w pełni bezwypadkowej jeździe jest pozbawione „kątów martwych” wykrywanie zagrożeń w całym otoczeniu pojazdu. System Surround View firmy Continental obejmuje swym działaniem nie tylko strefy z przodu i z tyłu samochodu, lecz zauważa wszystko, co dzieje się dookoła.

Monitorowana strefa ma kąt 360 stopni. Surround View składa się z czterech kamer, które nie tylko pozwalają pojazdowi rozpoznać przeszkody i pieszych, ale również identyfikować potencjalnie niebezpieczne sytuacje i ostrzegać przed nimi kierowcę.

Rozwój tej technologii ma kluczowe znaczenie dla przyszłości systemów automatycznego prowadzenia.

48 Volt Eco Drive = jeszcze bardziej oszczędna hybryda
Continental wierzy, że samochody przyszłości będą szeroko wykorzystywały “czystą energię”. Dzięki temu transport stanie się bardziej wydajny, przyjazny środowisku, a przy tym odznaczać się będzie coraz wyższymi osiągami.

Kluczem jest elektryfikacja, dlatego technologia 48 Volt Eco Drive jako ogromny krok na przód. Rozwiązanie Continental stanowi skuteczną alternatywę dla stosowanych obecnie napędów hybrydowych: popularnego 12-woltowego systemu typu start/stop i zaawansowanych hybryd wysokiego napięcia.

System 48 Volt Eco Drive jest łatwy do zamontowania i umożliwia jeszcze większą niż w przypadku masowo produkowanych dziś hybryd oszczędność paliwa (nawet do 13%).

Pierwsze egzemplarze modułu 48 Volt Eco Drive już zostały zamówione przez klientów i wejdą do seryjnej produkcji w 2016 roku.

Rozwój wyświetlaczy na szybach
Na polu zarządzania informacją Continental przedstawi kolejną generację wyświetlaczy prezentujących dane na wysokości oczu kierowcy. Ze względu na ciągły przyrost ilości danych dostarczanych prowadzącym pojazdy są one istotnym elementem interfejsu użytkownika.

Dotychczas wykorzystywane wyświetlacze umożliwiają tylko przedstawianie podstawowych informacji dotyczących pojazdu i ruchu ulicznego. W przyszłości jednak oczekiwania wobec rozmiaru i jakości wyświetlanych obrazów znacznie wzrosną. Continental postanowił połączyć znane dziś rozwiązanie z technologią mikrolusterek, pozwalającą wyświetlać większe i bardziej złożone obrazy.

Dzięki temu dane będą przedstawiane w pełnej gamie kolorów i w odpowiednim pod względem funkcjonalności rozmiarze. W przyszłości tego rodzaju wyświetlacze zostaną zintegrowane z technologią Augmented Reality, co pozwoli prezentować najważniejsze informacje w miejscu, na które akurat spoglądać będzie kierowca.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane