/  / Dwie światowe premiery Skody we Frankfurcie

Dwie światowe premiery Skody we Frankfurcie

Skoda|
null
© Skoda
nullnullnullnull

Już podczas najbliższego salonu we Frankfurcie firma Skoda Auto zaprezentuje kolejne nowości rynkowe: kompaktowego Rapida Spaceback oraz gruntownie odnowione Yeti, które od teraz będzie występować w dwóch różnych wersjach.

Rapid Spaceback wchodzi na bardzo konkurencyjny i obszerny rynek kompaktowych hatchbacków. "To kamień milowy w historii Skody - podkreśla Frank Welsch, członek zarządu ds. rozwoju technicznego. "Po raz pierwszy jesteśmy obecni w tym najbardziej wymagającym w Europie segmencie".

Tak jak i inne liderujące w swoich klasach modele marki, tak i omawiany hatchback prezentuje nowy wymiar przestronności: pasażerowie tylnej kanapy mają do dyspozycji rekordową ilość miejsca zarówno na kolana, jak i głowy. Także pod względem pojemności bagażnika Spaceback prezentuje najwyższe standardy, zapewniając od 415 do 1380 litrów pojemności (po złożeniu tylnych foteli).
   
Mocną stroną nowego Rapida Spaceback jest jego wygląd. Zaprojektowano go tak, by zwracał uwagę kombinacją ponadczasowego, eleganckiego designu zgodnego z najnowszymi trendami stylistycznymi marki oraz z silnie indywidualnym, dynamicznym stylem.
   
Rynkowe nowości wystawy IAA Frankfurt 2013

Drugą gwiazdą stoiska Skody na zbliżających się targach samochodowych we Frankfurcie będzie odświeżona Skoda Yeti. Od teraz pod tą nazwą będą kryły się dwa, odmienne w charakterze samochody: jeden został lepiej dopasowany do dynamicznego życia w dużym mieście, podczas gdy drugi (Yeti Outdoor) jest jego odpowiednikiem gotowym do wypraw w teren.

Obydwie wersje bazują na zmodernizowanym projekcie nadwozia nawiązującym do najnowszych trendów marki, zyskując bardziej wyraziste linie, podkreślające precyzję wykonania i nowoczesność zastosowanych technologii.

Między sobą różnią się wyraźnie charakterem wykończenia: wersja miejska ma zderzaki i boczne elementy ochronne pokryte lakierem w kolorze nadwozia, a w wersji Outdoor wykonano je z wytrzymałego, twardego plastiku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane