/  / Dwa eko-auta dla Warszawy

Dwa eko-auta dla Warszawy

Fleet Management Polska|
null
© Fleet Management Polska
nullnull

Stołeczny ratusz stawia na ekologię, ekonomię i prąd. 29 lipca do miejskiej kolumny transportowej dołączyły dwa auta elektryczne z charakterystycznym znakiem „Zakochaj się w Warszawie zielonej”. Auta przekazał miastu LeasePlan Fleet Management Polska.

Stolica sukcesywnie działa na rzecz poprawy efektywności energetycznej oraz ochrony klimatu, budując ekologiczny transport publiczny i prywatny. W 2011 r. w Warszawie uruchomiono pilotażową sieć punktów ładowania samochodów elektrycznych, a na ulice wyjechały pierwsze ekologiczne hybrydowe autobusy. Już niebawem na reprezentacyjny Trakt Królewski wyjedzie pierwszych dziesięć w pełni elektrycznych autobusów (plany Miejskich Zakładów  Autobusowych zakładają zakup kolejnych 20 sztuk do 2016 roku). Elektryczne auta pojawiły się również we flocie ratusza.

Dwa nowoczesne, ekologiczne samochody Mitsubishi i-MiEV, napędzane energią elektryczną i charakteryzujące się zerową emisją CO2, przekazał miastu LeasePlan Fleet Management Polska (do stycznia 2015 r.).

W stolicy jest obecnie zarejestrowanych 197 pojazdów z napędem elektrycznym, w tym 123 samochodów (96 z nich to auta osobowe). 30 pojazdów to auta marki Renault, w tym 14 ciężarowych Kangoo Express Z.E. Wśród aut osobowych przeważają BMW I3 i Mitsubishi I-MiEV - po 17 szt. Oprócz tego po ulicach stolicy jeżdżą 532 hybrydy, w tym 4 autobusy Solaris Urbino 18 H Miejskich Zakładów Autobusowych (od 2011 roku). Autobusy te wyposażone są w trzy silniki: dwa elektryczne i jeden spalinowy. Silniki elektryczne są zasilane bateriami, przy czym proces ich ładowania bazuje na odzyskiwaniu energii z hamowania. Dzięki temu rozwiązaniu, autobusy zużywają 24 proc. paliwa mniej, jednocześnie ograniczając emisję spalin aż o 78 proc.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane