/  / Dwa crossovery w TOP-10

Dwa crossovery w TOP-10

null
© Nissan
null

Wśród najchętniej kupowanych osobówek w europejskich salonach znajdziemy na liście TOP-10 za grudzień aż dwa modele typu crossover.

Jak wynika z raportu firmy analitycznej JATO Dynamics, w rankingu TOP-10 najchętniej kupowanych osobówek rynku europejskiego za miesiąc grudzień znajdziemy dwa modele typu crossover. I tak na miejscu dziewiątym plasuje się miejskie Renault Captur – uzyskany wynik to prawie 15 400 egzemplarzy (+13,8%). Z kolei oczko niżej ulokował się stary "znajomy". To Nissan Qashqai, który w grudniu sprzedał się w liczbie prawie 15 000 sztuk (+22,2%).

Z dwóch wymienionych wyżej crossoverów tylko jeden – czyli Nissan Qashqai – zapewnił sobie miejsce w rankingu zbiorczym TOP-10 dla rynku europejskiego za cały rok kalendarzowy 2014. Uzyskany przez "japończyka" wynik w okresie styczeń-grudzień przekroczył pułap 204 000 rejestracji (pozycja dziewiąta; +1,2%).

Przeboje polskiego rynku AD 2014

W zestawieniu łącznym Renault Captur nie był w stanie nawiązać rywalizacji z Qashqaiem. Mimo to – dzięki wynikowi na poziomie łącznie 165 600 rejestracji – model z rombem na masce poprawił swoje ubiegłoroczne notowania aż o 91%.

Na koniec dodajmy, że liderem europejskich rankingów rejestracyjnych został Volkswagen Golf – zarówno w grudniu, jak również łącznie za cały miniony rok.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane