/  / Duża akcja naprawcza Toyoty i Lexusa

Duża akcja naprawcza Toyoty i Lexusa

UOKIK|
null
© Toyota
null

Ogłoszone właśnie akcje serwisowe dotyczą takich modeli japońskich marek jak m.in. Toyota Auris, Corolla i Prius oraz Lexus CT.

Pierwsza z zapowiedzianych kampanii naprawczych dotyczy wybranych egzemplarzy następujących modeli: Toyota Auris, Corolla, Prius, Prius+ i Prius Plug-in oraz Lexus CT200h – wyprodukowanych od 27.04.2006 do 21.02.2015 i wyposażonych w pochłaniacz oparów (zbiornik z węglem aktywnym) umieszczony w zbiorniku paliwa. Według generalnego importera, istnieje możliwość wystąpienia awarii tego urządzenia.

Na skutek niewłaściwego ukształtowania plastikowej końcówki, do której mocowany jest przewód odprowadzający do kolektora dolotowego silnika nagromadzone opary i łączący z pochłaniaczem, może nastąpić pękniecie tej końcówki. Pęknięcie może się powiększać w miarę upływu czasu i wówczas przy zatankowanym do pełna zbiorniku paliwa może nastąpić wyciek.

Kampanią naprawczą objętych jest w Polsce z tego powodu 5 429 samochodów – PATRZ TUTAJ

Dodatkowo importer poinformował też o akcji, która na polskim rynku obejmie wybrane egzemplarze następujących modeli: Toyota Prius i Prius Plug-in oraz Lexus CT200h. W tym wypadku chodzi o samochody wyprodukowane od 10.10.2008 do 27.04.2012, a wyposażone w kurtyny powietrzne umieszczone we wzdłużnych belkach dachowych po obu stronach.

Otóż stwierdzono możliwość wystąpienia pęknięć w spoinie łączącej napełniacze tych kurtyn. Każda z kurtyn zawiera dwa połączone ze sobą napełniacze (jeden wypełniony sprężonym gazem, a drugi – środkiem pirotechnicznym). W miarę upływu czasu pęknięcie może się powiększać i doprowadzić do znacznego osłabienia połączenia. Zjawisko to może wystąpić, gdy samochód jest nieużywany przez dłuższy czas. Jeśli w trakcie działania kurtyny nastąpi oderwanie się jednego z napełniaczy, kurtyna nie zostanie napełniona całkowicie.

Ponadto jeden lub oba napełniacze mogą znaleźć się wewnątrz pojazdu, co zwiększa ryzyko zranienia osób znajdujących się w kabinie.

Kampanią naprawczą objętych jest 925 egzemplarzy – PATRZ TUTAJ
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane