/  / Duster puka do pierwszej trójki

Duster puka do pierwszej trójki

Na podstawie danych AEB|
null
© Dacia
null

Na podstawie danych o sprzedaży nowych samochodów osobowych na rynku rosyjskim w okresie styczeń-październik bieżącego roku terenowy model Duster zajmuje aktualnie wysokie, czwarte miejsce w rankingu popularności.

Wynik Dustera, który na rynku rosyjskim oferowany jest ze znaczkiem Renault ma masce, to łącznie ponad 68 100 egzemplarzy sprzedanych od stycznia, czyli lepiej niż rok wcześniej aż o 101%. Na całej liście Top-10 wyższą od Dustera dynamiką wzrostu może pochwalić się tylko jeden model, którym jest debiutującą stosunkowo niedawno Łada Largus (miejsce 10-te; +376%).

Wysoką dynamiką wzrostu może pochwalić się też zajmująca pierwsze miejsce na liście Łada Granta, która dzięki sprzedaży ponad 141 800 sztuk na rynku rosyjskim poprawiła notowania ubiegłoroczne o prawie 50%.

Dodajmy, że na rynku rosyjskim Duster zajmuje również czwarte miejsce pod względem sprzedaży w miesiącu październiku (7 700 sztuk; +16%). Na dalszych pozycjach plasują się tak dobrze znane z nazwy np. polskim klientom modele jak Volkswagen Polo (6 300 sztuk; +2%) czy Ford Focus (4 300 sztuk; -36%).

Nowości rynkowe 2014

Na rynku polskim dealerzy czekają już natomiast na pojawienie się Dustera w wersji po liftingu (auto na zdjęciu). Mimo dodania do listy wyposażenia standardowego kilku elementów z zakresu bezpieczeństwa cena wersji bazowej nie uległa zmianie i podobnie jak w przypadku poprzednika zaczyna się od 39 900 złotych (patrz TUTAJ).


Autor: Rafał Żaglewski
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane