/  / Duster Oroch – Pickup od Dacii

Duster Oroch – Pickup od Dacii

Dacia|
null
© Dacia
nullnullnullnullnullnullnull

Na 28. Targach Samochodowych w Sao Paulo (Brazylia) odbyła się światowa premiera pokazowego pojazdu Duster Oroch firmy Renault.

Pokazowy samochód Duster Oroch, mający światową premierę podczas 28. Targów w Sao Paulo, to przykład rekreacyjnego modelu pikapa, zapewniającego wystarczająco dużo przestrzeni dla pięciu osób. Pikapy stanowią prawie 75% rynku lekkich samochodów użytkowych w Ameryce Południowej, co oznacza nieco ponad 920 000 pojazdów. Firma Renault zapowiedziała już, że ma zamiar zaistnieć na tym rynku z co najmniej dwoma modelami pojazdów.

Duster Oroch powstał w centrum designu Renault w São Paulo (RDAL), jednym z pięciu takich obiektów na świecie. W samochodzie drążki bagażnika na dachu chronią panoramiczny szklany dach, który rozświetla wnętrze i zapewnia wrażenie przestronności. Specjalnie urządzony tył, zaprojektowany z myślą o miłośnikach kitesurfingu, umożliwia przechowywanie kilku desek i zapewnia ich ochronę w czasie transportu.

Dzięki dwóm kamerom zamontowanym z tyłu Renault Duster Oroch można nagrywać to, co dzieje się na zewnątrz, a także dokumentować swoje najlepsze sportowe wyczyny. Ich kąt widzenia wynoszący od 80° do 140° pozwala filmować widok na zewnątrz samochodu z szerokiej perspektywy. Tablica rozdzielcza jest wyposażona w multimedialny ekran, który umożliwia wyświetlanie w czasie rzeczywistym obrazów rejestrowanych przez dwie kamery zainstalowane w tylnej części podwójnej kabiny na zewnątrz samochodu. Kamery są sterowane za pomocą pokrętła znajdującego się na konsoli centralnej.

Fotele Renault Duster Oroch stworzono z wykorzystaniem nowej technologii Cover Carving Technology, wyposażając je w dodatkową warstwę pianki, co zwiększa trwałość przy intensywnej eksploatacji. Technologia ta umożliwiła również zastosowanie ładniejszego wykończenia, które jest jednocześnie spersonalizowane i wyjątkowe.
 
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane