/  / DS3 pierwszy wśród "małych"

DS3 pierwszy wśród "małych"

(2014-07-01 14:28)
null
© Citroen
null

Citroen DS3 w segmencie samochodów małych uzyskał już drugi rok z rzędu najwyższe oceny brytyjskich klientów pod względem średniego poziomu zadowolenia kierowcy z posiadanego auta.

W najnowszym opracowaniu dotyczącym rynku brytyjskiego, które przygotowała wspólnie firma analityczna JD Power oraz tamtejszy magazyn What Car, Citroen DS3 został drugi rok z rzędu sklasyfikowany w segmencie samochodów małych na miejscu pierwszym ze średnim wynikiem zadowolenia użytkownika na poziomie 79,3%. To więcej niż najpoważniejsi rywale, którymi okazała się w stawce Mazda2 oraz Skoda Fabia, sklasyfikowane ex aequo na miejscu drugim (78,3%).

DS3 został doceniony przez kierowców znad Tamizy m.in. za wzornictwo, możliwe do przyjęcia koszty eksploatacyjne oraz za dobrą widoczność, jaką ma na sterami kierowca. Do tego dochodzi bardzo szeroka paleta możliwości personalizacji oraz różne kombinacje kolorystyczne w wyglądzie nadwozia.

W badaniu poziomu zadowolenia brytyjskich kierowców wzięło udział ponad 15 500 zmotoryzowanych, którzy drogą internetową odpowiadali na pytania pogrupowane w czterech kategoriach takich jak jakość/niezawodność (22% oceny łącznej), stylistyka/osiągi/systemy pokładowe (31%), zadowolenie z obsługi serwisowej (22%) oraz koszty eksploatacyjne (25%).

W cytowanym opracowaniu z rynku brytyjskiego klienci oceniali samochody po średnio dwóch latach eksploatacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane