/  / DS 7 Crossback premierowo

DS 7 Crossback premierowo

null
© DS
null

Oto kolejny nowy SUV debiutujący na targach w Genewie. Model DS 7 Crossback. Jest elegancki, komfortowy i ma aspiracje na poziome czołówki klasy premium.

DS 7 Crossback – mierzący na długość 4,57 metra – stanowić ma nowe otwarcie we francuskiej marce. Marce, która w portfolio Grupy PSA występuje teraz jako odrębny podmiot na równi z Peugeot oraz Citroenem. Francuzi chcą podebrać część klientów takim graczom jak BMW, Audi czy Mercedes-Benz. A chcą to zrobić lansując samochód w jakże modnym obecnie segmencie SUV-ów.

Na pokładzie DS 7 mamy pod dostatkiem luksusowych elementów wyposażenia, które nie tylko umilą czas pasażerom, ale również podnoszą jakość postrzegalną i podkreślają dbałość o szczegóły. Klient znajdzie tu zatem chociażby pięć różnych rodzajów personalizacji wnętrza do wyboru (wśród propozycji takie materiały jak drewno, Alcantara, skóra licowa i nappa), dwa ekrany na desce rozdzielczej o przekątnej 12" każdy, specjalne elementy oświetlenia nastrojowego, fotele podgrzewane z funkcją masażu i wentylacji czy system audio renomowanej firmy Focal.Na liście wyposażenia pojawi się ponadto m.in. funkcja umożliwiająca jazdę samochodem w trybie półautonomicznym czy zawieszenie, które umie wykrywać i reaguje z wyprzedzeniem na nierówności nawierzchni sterując w sposób ciągły pracą amortyzatorów.

Mocna hybryda
Gama silnikowa powstała natomiast w oparciu o trzy jednostki benzynowe (PureTech 130, THP 180 lub THP 225) oraz dwa diesle (BlueHDi 130 bądź BlueHDi 180). Do większości wersji będzie można zamówić automatyczną skrzynię 8-stopniową.

Od wiosny 2019 roku gama modelowa DS 7 poszerzy się zaś o hybrydowy zespół napędowy z czterema kołami pędnymi, który rozwija moc rzędu 300 koni mechanicznych oraz do 450 Nm momentu obrotowego. W trybie zeroemisyjnym maszyna potrafi według danych fabrycznych pokonać do 60 km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane