/  / Druga młodość Fiata 500?

Druga młodość Fiata 500?

null
© FIAT
null

Fiat 500 – wytwarzany w Tychach już od 9 lat – nadal trzyma się mocno. Wskazują na to zarówno aktualne dane produkcyjne, jak również i sama sprzedaż.


Fiat 500 już od 9 lat wytwarzany jest w tyskich zakładach koncernu Fiat Chrysler Automobiles. 9 lat to we współczesnej motoryzacji szmat czasu. Przykład Fiata 500 dowodzi jednak tego, że naprawdę udany produkt – przy dobrym wsparciu marketingowym – może długo zachować świeżość. Wskazują na to zarówno aktualne dane produkcyjne, jak również i sprzedaż "pięćsetki".

W roku ubiegłym łączna produkcja Fiata 500 w tyskiej fabryce FCA zbliżyła się do poziomu 198 300 egzemplarzy. Co ciekawe, to drugi najlepszy wynik w historii – więcej "pięćsetek" opuściło polską fabrykę tylko w rekordowym pod tym względem roku 2008 (201 500 sztuk).

Ponad 1,5 miliona sprzedanych aut
Fiat 500 – zdobywca szeregu nagród branżowych, w tym jakże prestiżowego tytułu Car of the Year – produkowany jest nad Wisłą od roku 2007. Natomiast w roku 2010 uruchomiono montaż "pięćsetki" również na kontynencie amerykańskim, a dokładnie w meksykańskim zakładzie Toluca.

Miejski Fiat jest aktualnie do kupienia w ponad 100 krajach świata. Jego wynik to łącznie ponad 1,5 miliona sprzedanych egzemplarzy.

Fiat 500 – mimo długiego już przecież stażu rynkowego – wcale nie znudził się klientom. Wprost przeciwnie. W marcu bieżącego roku "pięćsetka" wykręciła w Europie swój najlepszy jak do tej pory wynik sprzedaży miesięcznej: ponad 23 300 egzemplarzy.

Pod względem popularności Fiat 500 – oraz należąca do tej samej stajni Panda – przodują zarazem w europejskim segmencie A. Od początku roku sprzedano na Starym Kontynencie ponad 81 100 sztuk Fiata 500, co daje wzrost o dynamice 3,1%.

Nowy Fiat 500 już w lipcu
Wiele wskazuje na to, że Fiat 500 nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Otóż już 4 lipca szykuje się premiera modelu w nowej wersji. Jeśli zmiany przypadną klientom do gustu, wówczas o dalsze wyniki sprzedaży "pięćsetki" włoski koncern może być spokojny.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane