/  / Dodatni bilans środowiskowy nowego TT

Dodatni bilans środowiskowy nowego TT

Audi|
null
© Audi
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W porównaniu do poprzednika osiągi Audi TT nowej generacji zwiększono nawet o 14%, a równocześnie udało się obniżyć emisję gazów cieplarnianych aż o 11%.

Jak podaje koncern Audi w nowym bilansie środowiskowym trzeciej generacji modelu TT, każdy jego egzemplarz w ciągu całego cyklu życia emituje o około 5,5 tony gazów cieplarnianych mniej. Nie tylko dwutlenku węgla, ale także m.in. metanu, tlenku azotu i zawierających fluor związków organicznych.

"Naszym celem, biorąc pod uwagę każdy z produkowanych przez koncern modeli, jest znaczna redukcja emisji szkodliwych substancji w porównaniu do wcześniejszych wersji modelowych - podkreśla Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego. "Chodzi przy tym nie tylko o spaliny emitowane przez samochody. Koncentrujemy się na całokształcie łańcucha produkcji i na procesach związanych z mobilnością".

Na pozytywny bilans środowiskowy nowego Audi TT ma wpływ szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych, w tym zastosowanie lekkiej konstrukcji. Dzięki inteligentnej kombinacji materiałów inżynierom po raz drugi z rzędu udało się znacznie obniżyć ciężar własny pojazdu: przy wprowadzaniu drugiej generacji TT w roku 2006 wagę zredukowano nawet o 90 kilogramów; z kolei najnowsze TT z silnikiem 2.0 TFSI waży już tylko 1230 kg, czyli o około 50 kg mniej niż poprzednik.

Redukcja ciężaru i inteligentne rozwiązania w zakresie lekkiej konstrukcji mają także wpływ na proces produkcyjny pojazdu. Emisję gazów cieplarnianych w całym procesie obniżono o blisko 9%, czyli o 800 kg.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane