/  / Dobry start Peugeot 308

Dobry start Peugeot 308

Peugeot Polska| Auto Bild|(2007-09-27 14:56)
null
© IBRM Samar
nullnullnullnullnull

Peugeot 308 dostępny jest w ofercie niemieckich dealerów już od 15 września, podczas gdy na rodzimym rynku francuskim datę premiery wyznaczono dopiero na 25 września. Jest to dowód na to, jak wielką wagę francuski producent przywiązuje do wyników handlowych uzyskanych nad Renem. W Polsce dni otwarte poświęcone Peugeot 308 zaplanowano na 10-11 listopada.

Do końca grudnia Peugeot spodziewa się sprzedać w Niemczech około 4 tys. egzemplarzy 308-ki w wersji pięciodrzwiowej. Na początku przyszłego roku gamę wzbogaci natomiast odmiana trzydrzwiowa.

Pierwszy pełny rok sprzedaży ma zdaniem importera zakończyć się wynikiem około 16 tys. egzemplarzy, również dzięki pojawieniu się na rynku modelu kombi.

Dotychczasowe wyniki napawają dużym optymizmem. W okresie przedsprzedaży niemieccy klienci zawarli ponad 3 tys. umów kupna Peugeot 308.

Nowość francuskiej marki jest czymś więcej niż tylko odmłodzoną 307-ką. Jak podkreśla Keith Ryder, brytyjski dyrektor ds. designu w Peugeot, chęć zagwarantowania wysokiego poziomu jakości postrzeganej było „obsesją” podczas prac nad tym modelem.

Jako pierwszy model Peugeot reprezentujący najnowszą generację pojazdów francuskiej marki oznaczanych cyfrą „8”, 308-ka rywalizować będzie m.in. z Volkswagenem Golfem, Fordem Focusem oraz Oplem Astrą. Produkowany w Sochaux i Miluzie samochód ma w ciągu roku uzyskać wynik sprzedaży na poziomie około 350 tys. egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane