/  / Dobry rok dla kompaktowego Seata

Dobry rok dla kompaktowego Seata

null
© SEAT
null

SEAT Leon zakończył rok ubiegły z wynikiem ponad 154 000 sprzedanych sztuk. Wyprzedził tym samym swoją koncernową siostrę – czyli Ibizę.

Według metodologii stosowanej na rynku hiszpańskim, SEAT Leon zdobył w roku ubiegłym trzecie miejsce wśród najchętniej wybieranych nowych osobówek na Półwyspie Iberyjskim. Jeśli jednak uwzględnimy wyłącznie samochody z nadwoziem 5-drzwiowym, 3-drzwiowym oraz typu kombi, wówczas okaże się, że kompakt wytwarzany w fabryce Martorell pod Barceloną zajmuje w rankingu popularności w swojej ojczyźnie miejsce pierwsze. Uzyskany przez Leona rezultat to nieco ponad 27 700 rejestracji.

Ubiegłoroczny wynik modelu SEAT Leon wyniósł na rynku hiszpańskim oraz poza nim łącznie około 154 100 egzemplarzy. To aż o prawie 50% więcej niż jeszcze rok wcześniej.

W minionym roku SEAT Leon okazał się nawet lepszy od swojej koncernowej siostry, czyli Ibizy. Co ciekawe jednak, Ibiza od roku 2001 – czyli nieprzerwanie przez 14 lat – pozostaje na Półwyspie Iberyjskim liderem swojego segmentu.

W sumie klienci marki SEAT w Hiszpanii oraz w innych krajach kupili w roku ubiegłym prawie 150 000 egzemplarzy Ibizy. To o 2,7% mniej niż w całym roku 2013.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane