/  / Dobry początek roku dla BMW

Dobry początek roku dla BMW

Bawaria Motors|
null
© BMW
null

Marka BMW zanotowała wzrost sprzedaży wśród marek premium w styczniu oraz lutym na poziomie 11%. Najczęściej klienci wybierają pojazdy typu SUV z napędem xDrive (model X3 oraz X5). Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również BMW Serii 5 oraz X1.

"O wyborze pojazdów najczęściej decydują takie cechy auta jak funkcjonalność, przestronność, komfort i oczywiście cena. Model X3 cieszy się największym powodzeniem ze względu na znaczne podobieństwo do modelu X5, które jest już w wyższej cenie - mówi Janusz Mikołajski, dyrektor sprzedaży i marketingu.

"Zbliża się sezon wiosenny, a to wpływa na zainteresowanie modelami typu cabrio. Tutaj najczęściej klienci wybierają BMW Z4 oraz BMW 650 Cabrio. Najwięcej sprzedaje się pojazdów nowych, chociaż dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się program Premium Selection, czyli pojazdy, których wiek nie przekroczył 12 miesięcy, oraz z bardzo małym przebiegiem".

Na znaczne przyspieszenie w sprzedaży już na początku roku miała znaczenie również sprzedaż flotowa. Coraz więcej firm podwyższa klasę samochodów służbowych, decydując się na zakup marek premium dla swoich pracowników. Wpływa to na zadowolenie pracowników i niezaprzeczalnie jest jednym z benefitów.

Najlepsze samochody dla kobiety

"Najczęstszym ze sposobów finansowania pojazdów przez klientów jest fabryczny leasing BMW, Financial Services. Dużym zainteresowaniem cieszy się również wynajem długoterminowy, rzadko klienci kupują za gotówkę - dodaje Janusz Mikołajski.

"Marka BMW skierowana jest do osób z pasją, energią, doceniających najnowsze technologie, wygodę i nowoczesny design. Poprzeczka pod względem planowanej sprzedaży na ten rok została podniesiona w stosunku do roku 2012; zamierzamy jej sprostać, gdyż kryzys nam nie straszny".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane