/  / Dobre nastroje po wystawie Paryż 2014

Dobre nastroje po wystawie Paryż 2014

null
© Mondial de l'Automobile
null

W dobrych nastrojach zakończyli organizatorzy tegoroczną edycję wystawy motoryzacyjnej Mondial de l'Automobile. Jest w tym duża zasługa rekordowej frekwencji wśród odwiedzających.

Tegoroczna edycja wystawy motoryzacyjnej Mondial de l'Automobile w Paryżu, która dobiegła końca w minioną niedzielę, była rekordowa i to pod dwoma względami. Po pierwsze – liczba gości. Przed dwoma laty organizatorzy doliczyli się łącznie 1 231 416 odwiedzających. W roku bieżącym było pod tym względem jeszcze lepiej – francuskie targi w ciągu 15 dni obejrzało dokładnie 1 253 513 osób.

Drugi rekord wystawy Paryż 2014 to wzrost zainteresowania publiczności o około 20% ofertą jazd testowych za kierownicą pojazdów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym. W tym roku takich jazd zorganizowano ponad 10 000.

Na francuskiej imprezie nie zabrakło też ciekawych modeli premierowych. Wśród debiutantów pojawiła się m.in. nowej generacji Skoda Fabia, Volkswagen Passat, Kia Sorento i Opel Corsa, jak również Fiat 500X, Suzuki Vitara oraz Renault Espace w zupełnie zmienionej formie.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane