/  / Do wielkiego SUV-a po ... schodkach

Do wielkiego SUV-a po ... schodkach

null
© Lincoln
null

Należąca do Ford Motor marka Lincoln zaprezentowała koncepcyjną wersję swojego nowego SUV-a. Auto ma otwierane do góry drzwi oraz wysuwane schodki do kabiny.

Podczas międzynarodowej wystawy w Nowym Jorku marka Lincoln zaprezentowała publiczności model Navigator Concept. To mierzące prawie 6 metrów długości auto wyróżnia się takimi elementami stylistycznymi jak m.in. otwierające się ku górze drzwi boczne oraz wysuwane schodki, po których wygodnie można wspiąć się do kabiny.

Sam producent przyznaje, że oba te rozwiązania do ostatecznej wersji produkcyjnej raczej nie trafią. Ale trafi za to układ sześciu oddzielnych foteli o różnych konfiguracjach ustawień czy silnik 3.5 V6 o mocy około 400 koni mechanicznych.

Ciekawe, czy Lincoln Navigator Concept spotkałby się z uznaniem klientów w Europie? Na Starym Kontynencie kierowcy też wprawdzie cenią sobie wygodne samochody typu SUV, choć pod względem wielkości pewnie trudno byłoby im wyobrazić sobie samochód jeszcze masywniejszy niż np. Range Rover czy Mercedes GLS ...


comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane